MŚ 2010: mecz Słowacja - Paragwaj, wynik 0:2, Mucha uratował Słowaków od pogromu, RELACJA NA ŻYWO

2010-06-20 15:23

Przed tym meczem w grupie F nic jeszcze nie było jasne. Wszystkie zespoły zdobyły w pierwszych meczach po punkcie i miały jeszcze szansę na awans. Jednak Słowacy po bardzo słabym meczu w swoim wykonaniu przegrali zasłużenie z Paragwajem 0:2 i już praktycznie nie liczą się w walce o 1/8 finału.

Słowacja przegrała zasłużenie i już praktycznie nie ma na co liczyć na mundialu w RPA. Trudno bowiem się spodziewać, aby Słowacy zdobyli jakiekolwiek punkty w meczu z Włochami, prezentując taki futbol jak dziś. Paragwaj dziś był wyraźnie lepszy i gdyby nie Jan Mucha, mogło się skończyć znacznie wyższą porażką. Dziś na mistrzostwach jeszcze spotkania Włochów z Nową Zelandią (16:00) i Brazylii z Wybrzeżem Kości Słoniowej (20:30).

94 min. - koniec meczu.

90 min. - aż 4 minuty dodaje arbiter.

88 min. - zmiana w Paragwaju: schodzi Vera, na boisku pojawia się Baretto.

86 min. - GOOOOOL! Paragwaj prowadzi 2:0. Piłkarze z Paragwaju odtańczyli taniec radości po tym, jak Muchę mocnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Riveros. To już koniec nadziei Słowacji.

83 min. - zmiana w zespole Słowacji. Schodzi Salata, wchodzi Stoch. Dodatkowo żółtą kartkę obejrzał Weiss (Słowacja).

82 min. - Słowacy mają coraz mniej czasu na wyrównanie. Tymczasem zmiana w zespole Paragwaju., schodzi Lucas, w jego miejsce Oscar Cardozo.

77 min. - strzeka Torres - bardzo mocno, ale nad poprzeczką. Mecz się zaostrzył i mamy dużo fauli. Słowacy popełnili ich 11, Paragwajczycy aż 17.

73 min. - groźnie Paragwaj! Santa Cruz wrzuca z lewej strony, piłkę głową uderza Vera, ale ta mija minimalnie słupek bramki strzeżonej przez Jana Muchę.

70 min. - zmianę robią też Słowacy. Sestaka zastępuje Holosko.

68 min. - zmiana w zepsole Paragwaju. Schodzi Nelson Valdez, w jego miejsce Torres.

63 min. - rajd Duricy prawą stroną boiskach, jednak Słowak został zatrzymany. Piłka wyleciała na rzut rożny, ale nie udało się po nim stworzyć zagrożenia.

61 min. - Vittek starała się przedrzeż pod pole karne, ale odbił się od jednego z paragwajskich obrońców jak od ściany.

55 min. - wreszcie składna akcja Słowaków. Jednak dośrodkowanie pada łupem bramkarza Villara. To pokazuje, jak słabo prezentują się koledzy Jana Muchy na Free State Stadium.

53 min. - Paragwaj nadal więcej przy piłce, ma 51% posiadania. Słowacja nadal bez celnego strzału. Paragwaj oddał ich 4. Obrazy gry w drugiej połowie przypomina to, co widzieliśmy w pierwszej. Słowacja nadal pozostaje bezradna, a Paragwaj spokojnie stara się budować kolejne ataki.

47 min. - druga żółta kartka dla Słowacji. Tym razem obejrzał ją Sestak.

46 min. - rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły wyszły na nią bez zmian. Paragwaj rozpoczął ofensywnie i piłkarze Gerrardo Martino chcą jak najszybciej strzelić drugą bramkę.

Słowacja jest wyraźnie słabsza od Paragwaju. Koledzy Jana Muchy nieporadnie radzą sobie i w obronie i w ataku. Jeśli tak dalej pójdzie, nie skończy się na zwycięstwie 1:0. Gdyby nie świetna postawa Muchy, Słowacja już mogłaby przegrywać trzema bramkami.

46 min. - koniec pierwszej połowy.

45 min. - w kartkach mamy 1:1. "Żółtko" oglada bowiem strzelec bramki - Vera. Sędzia dolicza do pierwszej połowy dodatkową minutę.

44 min. - Vara dośrodkowuje do Valdesa, jednak napastnik Paragwaju nie zdołał oddać strzału.

42 min. - pierwsza żółta kartka w tym meczu. Otrzymują ją Durica (Słowacja).

39 min. - znów skórę Słowakom ratuje Mucha! Paragwajczycy wchodzą w słowacją obronę jak "w masło", ale były bramkarz Legii nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. Strzelał Santa Cruz.

37 min. - Kozak z rzutu rożnego. Walkę w polu karnym wygrywa Salata, strzela, jednak wysoko nad poprzeczką. Póki co Słowacy nie oddali celnego strzału nad bramkę Paragwaju.

36 min. - Kozak wykonuje rzut wolny 36 metrów od bramki Paragwaju. Piłka jednak wybita przez obrońćów. Rzut rożny dla Słowacji.

32 min. - Rocque Sanda Cruz dostaje piłkę w polu karnym Słowacji, jednak nie zdołał jej opanować.

30 min. - Słowacy nie mogą się otrząsnąć po stracie gola. Paragwaj nadal atakuje i jeśli tak dalej pójdzie, to kolejne gole będą kwestią czasu.

27 min. - GOOOOL! Paragwaj prowadzi 1:0. Paragwajczycy udokumentowali swoją przewagę po tym, jak Lucas podał do Very, a który wpadając w pole karne poslał piłkę obok Jana Muchy.

25 min. - znów strzelał Nelson Valdez, ale znów obok bramki. Napastnik Paragwaju ma... polską żonę - Martynę, na którą woła "Tinka".

23 min. - Słowacy zapędzili się pod pole karne rywala, ale dośrodkowanie padło łupem bramkarza Villara. Potem szybka akcja Paragwaju, ale strzał Santa Cruza przeleciał nad poprzeczką.

22 min. - trwa dominacja Paragwaju, który ma 56% posiadania piłki. Słowacy jedynie nieporadnie próboją przeszkadzać rywalom.

20 min. - mocne uderzenie Riverosa sprzed pola karnego. Jednak świetnie ustawiony jest Mucha i piłka wpada mu wprost w ręce.

19 min. - inicjatywa nadal po stronie Paragwaju. Po dośdrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne głową próbował strzelać Da Silva, jednak minął się z piłką.

17 min. - akcja Słowacji. Jednak Sestak otrzymuje piłkę w polu karnym i momentalnie ją traci.

12 min. - gra toczy się w środku pola, bez sytuacji podbrakowych. Paragwaj ma 53% posiadania piłki, Słowacja - 47%.

10 min. - pierwsza akcja Słowacji, strzał Duricy z lewej strony boiska jednak poszybował wysoko nad poprzeczką.

8 min. - faul Słowaków, ucierpiał Nelson Valdez.

6 min. - tym razem strzelał Valdez, ale bardzo niecelnie. Słowacy probóją atakować, ale nic z tego nie wynika póki co.

4 min. - groźny strzał Rocque Santa Cruza tuż sprzed pola karnego. Wybornie broni jednak Mucha.

2 min. - piłkę od kolegów otrzymuje Jan Mucha. Bramkarz Evertonu ubrany jest dziś na zielono, a więc w kolerze nadziei...

1 min. - rozpoczęła Słowacja.

Dzisiejszy mecz poprowadzi arbiter z Szeszeli - Eddy Maillet. Za nami hymny obu państw.

Oba zespoły jeszcze nigdy nie grały ze sobą. Oto składy Słowacji i Paragwaju:

Słowacja: Mucha - Pekarik, Skrtel, Durica, Strba - Weiss, Kozak, Salata, Hamsik - Vittek, Sestak

Paragwaj: Villar - Bonet, Alcaraz, Da Silva, Morel - Vera, Caceres, Riveros - Santa Cruz, Valdez, Barrios