Mundial - RPA 2010: Mecz Włochy - Nowa Zelandia, wynik 1:1, sensacyjny remis mistrzów świata, RELACJA NA ŻYWO

2010-06-20 17:41

Włochy, po remisie z Paragwajem, spotykają się z najsłabszą drużyną swojej grupy - Nową Zelandią. Każdy inny wynik niż wygrana mistrzów świata będzie tutaj ogromną sensacją. Jednak piłkarze trenera Marcello Lippiego nie są w najwyższej formie, a na dodatek stracili bramkarza Gianluigiego Buffona. Czy dojdzie do niespodzianki?

Włosi zremisowali jedynie dzięki problematycznemu karnemu. Nowa Zalandia zagrała świetny mecz i zasłużyła na remis. Po tym meczu sytuacja broniącej tytułu Italii jest bardzo skomplikowana.

94 min. - koniecz meczu! Sensacja!

93 min. - taktyczna zmiana Nowej Zelandii w ostatnich sekundach. Barron zastępuje Killena. Na trybunach już świętują fani z Nowej Zelandii.

91 min. - wrzutka De Rossiego, ale znów pewnie Paston. Bramkarz Nowej Zelandii jest jednym z najlepszych zawodników tego meczu.

90 min. - sędzia dolicza 4 minuty.

89 min. - ogromne zmęczenie w szeregach Nowej Zelandii, piłkarze wybijają piłkę niemal na oślep, żeby tylko oddalić zagrożenie od własnej bramki.

87 min. - z ponad 30 metrów uderza Camoranesi, jednak broni Paston. Potem Włosi marnują kolejny rzut rożny.

86 min. - Nelsen (Nowa Zelandia) ukarany żółtą kartką.

85 min. - Włosi mieli już 14 rzut rożny, ale podobnie jak z poprzednich, nic z niego nie wynikło. Nowa Zelandia ani razu nie wykonywała tego stałego fragmentu gry.

84 min. - szansa dla Nowej Zelandii!!!! Ależ okazję miał Wood. Oszukał doświadczonego Cannavaro, strzelił, a piłką minęła minimalnie słupek bramki. To mogło pogrążyć Włochów!!

80 min. - zmiana w Nowej Zelandii. Vicelicha zastępuje Christie.

80 min. - Di Natale strzela obok bramki. To już 18 uderzenie Włochów na bramkę, jednak tylko 6 z nich było celnych.

78 min. - Camoranesi w pole karne do Iaquinty. Jednak napastnik Włoch uprzedzili bardzo waleczni obrońcy Nowej Zelandii.

75 min. - Włosi nieco się uspokoili i ich ataki nie są już tak liczne. Coraz pewniej pogrywają sobie piłkarze z Nowej Zelandii.

72 min. - Cannavaro potwierdza swoją słabiutką dziś formę tym, że nie potrafił przyjąć piłki w prostej sytuacji i pomógł sobie ręką...

70 min. - mocne uderzenie Montolivo, broni jednak wyśmienicie Paston!

69 min. - De Rossi zmarnował jednak kolejny stały fragment gry. Dośrodkował zbyt lekko i piłka padła łupem obrońców.

69 min. - Montolivo faulowany blisko pola karnego.

66 min. - rzut rożny dla Włochów. Dośrodkowuje Camoranesi, ale obrońcy Nowej Zelandii ponownie się nie mylą.

63 min. - szansa dla Nowej Zelandii. Piłkę niepewnie wybija Cannavaro, a z powietrza uderza Vicelich, jednak piłka przelatuje nad poprzeczką.

63 min. - zmiana też w Nowej Zelandii. Wood wchodzi w miejsce Fallona.

62 min. - Lippi wykorzystuje ostatnią zmianę. Schodzi Marchisio, wchodzi Pazzini.

61 min. - szansa Iaquinty. Napastnik przejął piłkę w polu karnym, stał jednak plecami do bramki i zanim się odwrócił dopadło do niego dwóch obrońców w białych koszulkach.

59 min. - Nowa Zelandia podeszła pod pole karne Włochów, ale nie udało się oddać nawet strzału na bramkę Marchettiego.

56 min. - rzut wolny dla Włochów. Dośrodkowuje Camoranesi, jednak znów górą obrońcy z Nowej Zelandii.

54 min. - tempo meczu nieco spało, co jest zastanawiające biorąc pod uwagę utrzymujący się wynik, który na pewno nie satysfakcjonuje Włochów.

50 min. - faul Smeltza. Inicjatywa po stronie Włochów, którzy mają 59% posiadania piłki.

48 min. - dośrodkowanie Montolivio w pole karnego, tam jednak do piłki nie doskoczył żaden z jego kolegów.

46 min. - pierwszy gwizdek sędziego w drugiej połowie meczu. Rozpoczęli Włosi. Aż dwie zmiany przerowadził w przerwie Marcello Lippi. Pepe został zastąpiony przez Camoranesiego, a Gilardino przez Di Natale.

Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie, ale potem sytuację na boisku kontrolowali Włosi. Jeśli nie wydarzy się tu cud lub katastrofa, piłkarze Marcello Lippiego powinni dominować w drugiej połowie i strzelić kolejne bramki, które udokumentują ich przewagę. Jednak Nowej Zelandii też nie można odbierać szans, więc czeka nas ciekawe widowisko.

46 min. - koniec pierwszej części meczu.

45 min. - potężna bomba De Rossiego i z trudem broni Paston. Bramkarz wybija piłkę przed siebie, a na rzut rożny wybijają obrońcy. Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44 min. - Nowa Zalendia powoli opada z sił, więc przerwa będzie dla piłkarzy Ricki'ego Herberta jak zbawienie. Włosi natomiast atakują, ale póki co niewiele z tego wynika.

41 min. - Italia wciąż pod polem karny rywali. Piłkę w pole bramkowe próbował dograć Iaquinta, jednak jego podanie okazało się niecelne.

39 min. - wolny dla Włochów z ponad 20 metrów. Jednak wrzutka Pepe zostaje wybita przez obrońców.

38 min. - mecz troche się uspokoił. Inicjatywę mają jednak Włosi, którzy byli przy piłce przez 60% czasu gry.

31 min. - Włosi nie dają za wygraną. Italia prowadzi w strzałach 8:1, zatem jedyny strzał rywali skończył się golem. Teraz uderzał Criscito, ale strzał włoskiego obrońcy poszybował wysoko nad bramką.

29 min. - GOOOOOL! Remis 1:1. Z karnego pewnie strzela Vincenzo Iaquinta. Ponadto za fual na De Rossim żółtą kartkę zobaczył Smith.

28 min. - karny dla Włochów! W polu karnym pada De Rossi! Włoch był ciągnięty za koszulkę, ale np. w lidze angielskiej nikt by w takiej sytuacji karnego nie podyktował.

27 min. - Włosi w natarciu!! Montolivo strzelił mocno sprzed pola i Nową Zelandię przed utratą bramki uratował słupek.

26 min. - Włosi nie schodzą z połowy rywali. Kolejne dośrodkowanie "wypiąstkował" bramkarz Paston. Włosi grają w czarnych opaskach, aby uczcić pamięć zmarłego w niedzielę byłego reprezentacyjnego obrońcy - Roberta Rosato.

24 min. - na boisku leży Chiellini, który dostał od Fallona w nos. Nie był to jednak faul umyślny.

22 min. - znów Zambrotta. Piłkarz Milanu strzelił mocno, a piłka przeleciał tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

21 min. - znów akcja lewą stroną, jednak wrzutka Zambrotty bardzo niecelna.

19 min. - Włosi często starają się atakować lewą stroną boiska. Tym razem jednak podanie De Rossiego okazało się za mocne i piłka odskoczyła Zambrottcie.

17 min. - atakują Włosi. Strzelał Chiellini, ale ponad bramką. Teraz cała drużyna Nowej Zelandii jest na własnej połowie, a Włosi spokojnie starają się budować kolejne ataki.

16 min. - kolejny faul Fallona, ale tym razem bez konsekwencji.

14 min. - żółta kartka dla piłkarza Nowej Zelandii - Fallona.

12 min. - akcja przenosi się z jednej bramki pod drugą. Nowa Zalendia nie ma zamiaru łatwo sprzedać skóry. Różnicę między tymi zespołami może obrazować ranking FIFA. Włosi są w nim na 3. miejscue, Nowa Zalendia na 78.

10 min. - Włosi ruszyli do ataków. Strzał z wolnego broni jednak Paston. Chwilę później strzelał Pepe, jednak piłka odbiła się od obrońców z Nowej Zelandii. Tempo meczu rośnie.

7 min. - GOOOOOOL! Sensja wisi w powietrzu, Nowa Zalendia prowadzi 1:0!! Fatalny błąd Fabio Cannavaro kończy się golem dla rywali. Piłka odbiła się od doświadczonego defensowa, zza jego pleców wyskoczył Smeltz, który z najbliższej odległości pokonał włoskiego bramkarza!

6 min. - Włosi zaczęli z animuszem. Zambrotta wbiegał z lewej strony boiska, ale piłka wyleciała na linię końcową boiska.

3 min. - rzut rożny dla Włochów. Piłkę wrzuca Pepe, ale poradzili sobie obrońcy z Nowej Zelandii.

1 min. - pierwszy gwizdek sędziego, zaczyna Nowa Zelandia.

Ten jubileuszowy - 30 mecz na mundialu w RPA, poprowadzi kolejny egzotyczny arbiter: Carlos Batres z Gwatemali. Włosi znani są z cwanej gry i fauli, które trudno wychwycić, więc arbiter może mieć ręce pełne roboty.

Etatowy bramkarz reprezentacji Italii musiał przejść operację i nie zagra w dzisiejszym meczu. To spora strata dla Włochów, jednak trudno się spodziewać, aby piłkarze z Nowej Zelandii bobmardowali dziś strzałami włoską bramkę. Oto składy obu drużyn:

Włochy: Marchetti - Zambrotta, Cannavaro Chiellini, Criscito - Montolivo, De Rossi, Marchisio - Pepe, Gilardino, Iaquinta

Nowa Zelandia: Paston - Reid, Nelsen, Vicelich, Smith, Lochhead - Bertos, Elliot, Killen, Fallon - Smeltz