MŚ: Francja w finale

2009-01-30 20:15

W pierwszym półfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej Francja pokonała Danię 27:22. W finale zmierzy się z Chorwacją lub Polską.

Mecz był bardzo wyrównany, dopiero w 18. minucie Francuzom udało się odskoczyć na 10:7. Im bliżej było do końca pierwszej połowy, tym bardziej uwidaczniała się przewaga mistrzów olimijskich nad mistrzami Europy. Do szatni Francuzi zeszli prowadząc już 16:11.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła, Francuzi umacniali swoje prowadzenie. I choć na pięć minut przed końcem spotkania było już jasne, że to oni będą pierwszym finalistą, najskuteczniejszy zawodnik reprezentacji Francji Luc Abalo celowo rzucił piłką w twarz duńskiego bramkarza, za co został ukarany czerwoną kartką.

Dania - Francja 22:27 (11:16)