Królowa Elżbieta II w Polsce

i

Autor: ADAM JAGIELAK/SUPER EXPRESS

Królowa go uwielbiała

Nie żyje ulubieniec Elżbiety II. Odszedł w Boże Narodzenie, królowa uwielbiała go spotykać

2022-12-27 13:03

Przykra informacja napłynęła z Wielkiej Brytanii. We wrześniu świat opłakiwał odejście królowy Elżbiety II. W Boże Narodzenie pojawiła się kolejna smutna wieść. Jak przekazał „The Sun”, z tego świata odszedł jeden z ulubieńców Elżbiety II związanej ze światem sportu. Królowa uwielbiała go spotykać.

Nie od dziś wiadomo, że królowa Elżbieta II była olbrzymią fanką sportu. Regularnie pojawiała się na przeróżnych zawodach sportowych. Najbardziej kochała jednak jedną dyscyplinę – wyścigi konne. Królowa Elżbieta II odeszła z tego świata we wrześniu 2022 roku. Kilka miesięcy później zmarł także jej ulubiony koń. 25 grudnia odszedł „Royal Applause”.

Wielki rywal Adama Małysza ryzykował życiem na mamuciej skoczni! Przesadził z alkoholem przed zawodami, Ahonen o wszystkim opowiedział

Nie żyje ulubieniec królowej Elżbiety II. Odszedł w Boże Narodzenie

„Royal Applause” był znakomitym koniem wyścigowym, który regularnie wygrywał ważne gonitwy. W swoim wyścigowym CV miał takie gonitwy jak Coventry Stakes, Gimcrack Stakes, Duke of York Stakes czy Haydock Sprint Cup.

Ulubiony koń wyścigowy, którego królowa Elżbieta II kochała spotykać, odszedł w wieku 29 lat. Od 1997 roku, gdy zakończył sportową karierę, przebywał w królewskiej stadninie. Jego geny nosiło także wielu kolejnych mistrzów wyścigów w późniejszych latach.

Obrzydliwy atak na Igę Świątek. Od samego czytania robi się niedobrze, Polka oberwała za piękny gest

Tak świat sportu żegnał królową Elżbietę II. Zobacz w galerii poniżej!

Królowa Elżbieta II kochała sport

Królowa Elżbieta II od lat była blisko sportu. Fani doskonale pamiętają jej występ podczas ceremonii otwarcia w spocie z Jamesem Bondem. Kochała także jazdę konną. W finale mistrzostw świata 1966 – jedynym wygranym przez Anglików – wręczała triumfatorom mistrzowską statuetkę. Nie zabrakło jej na brytyjskim Euro czy mistrzostwach świata w rugby

Sonda
Czy byłeś na gonitwach konnych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze