SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Willingen 30.01 niedziela Polacy walczą na szczęśliwej skoczni! O której dzisiaj skoki w niedzielę 30 stycznia

2022-01-30 8:06
Kamil Stoch
Autor: Cyfra Sport SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Willingen 30.01 niedziela Polacy walczą na szczęśliwej skoczni! O której dzisiaj skoki w niedzielę 30 stycznia

O której godzinie skoki dzisiaj 30.01 niedziela Willingen Skoki narciarskie dzisiaj O której dzisiaj skoki w niedzielę 30 stycznia. Kamil Stoch rozbudził apetyty znakomitym występem w piątkowym prologu, ale w rozegranym w bardzo trudnych warunkach wczorajszym konkursie już tak dobrze nie było. Wiatr pozwolił przeprowadzić tylko jedną serię. Zwyciężył Japończyk Ryou Kobayashi, a Piotr Żyła i Stefan Hula zostali zdyskwalifikowani za nieregulaminowe buty. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs indywidualny. O której godzinie skoki dzisiaj 30.01 niedziela Willingen.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 30.01 niedziela Willingen

Kamil Stoch wygrał piątkwy prolog w Willingen, ale w sobotnim konkursie było już dużo gorzej. Jednoseryjny sobotni konkurs PŚ w Willingen wygrał Ryotu Kobayashi. Japończyk triumfował dzięki próbie na odległość 145 metrów. Drugi był Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci jego rodak Marius Lindvik. Piotr Żyła i Stefan Hula zostali zdyskwalifikowany za nieprzepisowe buty. Żyła po konkursie był najlepszy z Polaków i zajmował 14. miejsce (130 m). Kamil Stoch był 21. (115,5 m), a Dawid Kubacki 27. (112,5 m). Silny i porywisty wiatr sprawił, że podczas pierwszej serii skoczkowie musieli radzić sobie w tragicznych wręcz warunkach. O ile początkowo organizatorzy zakładali, że uda się przeprowadzić serię finałową, to ostatecznie musieli zrezygnować z tego pomysłu.

Skoki narciarskie dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki dzisiaj 30.01 niedziela

Informacja o dyskwalifikacji Piotr Żyła pojawiła się prawie godzinę po zakończeniu konkursu. Jak się okazało, kontrola skoczka nie była przypadkowa, a maczał w niej palce Stefan Horngacher, który skierował do FIS-u donos, widząc nowe buty Polaków na długo przed zawodami. FIS po otrzymaniu donosu od reprezentacji Niemiec przyjrzał się sprzętowi, który na niemiecką skocznię przywieźli Biało-czerwoni. Polscy skoczkowie w Willingen używali bowiem nie tylko nowych butów, ale również kombinezonów, co stało się idealną okazją dla Niemców, aby zaszkodzić naszej kadrze.

PŚ Willingen, niedziela, 30.01.2022

  • 13:30 - Prolog
  • 15:15 - Konkurs indywidualny

Skoki dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE dzisiaj skoki w niedzielę 30.01

Skocznia w Willingen to obiekt dla Polaków bardzo szczęśliwy, więc wierzymy, że niedziela będzie nasza. Mühlenkopfschanze od ponad 20 lat kojarzy nam się z pięknymi lotami polskich skoczków. To tam – dokładnie 3 lutego 2001 r. – Adam Małysz zawarł pakt z powietrzem, skacząc aż 151,5 m. Był to wtedy nieoficjalny rekord świata na dużej skoczni i kolejny element rozkwitu „małyszomanii” w Polsce. W Willingen czekano cztery lata, aż ktoś zbliży się do wyczynu Adama Małysza. W 2005 r. pół metra dalej poszybował Janne Ahonen, a w 2014 r. odległość 152 m powtórzył Jurij Tepes. Na szczęście sprawy w swoje nogi wzięli następcy „Orła z Wisły”. W zeszłym sezonie (29 stycznia 2021 r.) osiągnięcie Fina i Słoweńca wyrównał Andrzej Stękała, a kilka chwil przed nim – jak z katapulty – wystrzelił Klemens Murańka, który skoczył aż 153 m. Do dziś tylko Małysz, Stękała i Murańka są jedynymi Polakami, którym udało się na dużej skoczni przekroczyć barierę 150 m.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj 30 stycznia niedziela PŚ Willingen O której dzisiaj skoki

Trwa weekend PŚ w Willingen. Na niedzielę 30 stycznia zaplanowano prolog i konkurs indywidualny. Początek prologu o godzinie 13:30, a konkurs indywidualny zacnie się o godz. 15.15. Transmisja na antenie TVN i Eurosportu 1.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze