Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 4.03.2023 MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę Konkurs drużynowy 4 marca 2023

i

Autor: AP Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 4.03.2023 MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę Konkurs drużynowy 4 marca 2023

MŚ w Planicy

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj sobota 4.03.2023 MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę Konkurs drużynowy 4 marca 2023

2023-03-04 11:07

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 4 marca 2023 MŚ Planica Już dziś konkurs drużynowy w mistrzostwach świata w Planicy, a kibice zastanawiają się, o której dzisiaj skoki 4.03.2023. W sobotę polski zespół w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch,Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki powalczy o podium i jest jednym z faworytów do złota. Szanse drużyny trenera Thomasa Thurnbichlera wydają się być naprawdę duże. Gdy zsumujemy wyniki sobotniego konkursu indywidualnego, to Polacy byli najlepsi. Sprawdź, o której skoki dzisiaj 4.03 O której konkurs drużynowy dzisiaj MŚ w Planicy.

Spis treści

Już dzisiaj polski zespół powalczy o medal w konkursie drużynowy. Biało-czerwoni wystąpią w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki. Wczoraj nasi skoczkowie narciarscy pokazali moc. Dawid Kubacki sięgnął po brąz, a Kamil Stoch zajął 4. miejsce. Złoto zgarnął Słoweniec Timi Zajc, ale to to Polacy - sumując wyniki - jako zespół okazali się najlepsi. Czy to się potwierdzi dzisiaj? Początek konkursu drużynowego o godzinie 16.30. Poniżej więcej informacji.

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 4.03.2023 O której konkurs drużynowy w Planicy

Kamil Stoch znów może mówić o pechu. Rok temu otarł się o medal olimpijski w Zhankjahou, teraz w Planicy. W obu przypadkach był czwarty i szósty. Do indywidualnego krążka zabrakło niewiele, ale trzykrotny mistrz olimpijski szybko przestał się łudzić nadziejami na podium, gdy zobaczył, ile Ryoyu Kobayashi dostał punktów za wiatr. – Trzeba liczyć na umiejętności niż na szczęście – powiedział wprost skoczek z Zębu. Niemal wszyscy w Planicy byli pewni, że Kobayashi wpuścił Stocha na podium. Tylko nie Stoch, który żywo zainteresowany walką o medal, szybko spojrzał na przeliczniki. Okazało się, że jego 129,5 metra w drugiej serii wystarczyło. – Wiedziałem, że Ryoyu będzie na podium. Widziałem jego rekompensatę za skok, ile skoczył w pierwszej serii – mówił dziennikarzom. – Gdyby dawali chociaż punkty do Puchar Świata, a teraz nawet tej tui nie dostałem. Wychodzę z dziurawą rękawiczką… – rzucił w żartach Stoch.

O której dzisiaj skoki w sobotę 4.03 O której godzinie konkurs drużynowy w Planicy MŚ

W idealnym scenariuszu piątkowych zawodów – Dawid Kubacki jest na podium z Kamilem Stochem. Jednak to właśnie Kubacki poniekąd zablokował mu drogę do podium. Stoch skończył na czwartym miejscu, tracąc do Kubackiego 4,1 pkt. – Do samego końca wierzyłem, że będziemy z Kamilem razem na tym podium. Wydawało się, że skok Ryoyu był krótszy i że nawet z tymi przelicznikami starczy, by Kamil wszedł na podium. A tu jednak był nawet przede mną. Nie starczyło, ale taki jest ten sport, dziesiąte robią różnice, a w tym konkursie liczyły się tylko pierwsze trzy miejsca – powiedział Kubacki.

SKOKI DZISIAJ O której godzinie konkurs drużynowy 4.03 sobota MŚ Planica

Dawid Kubacki mimo problemów z plecami i dokuczliwego bólu wywalczył wczoraj brąz MŚ w Planicy. Halvor Egner Granerud ucieka mu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale musiał przełknąć gorzką pigułkę, a Polak ma indywidualny medal mistrzostw świata. Norweg w konkursach indywidualnych zawiódł. Okazuje się, że skoczek z Nowego Targu poza problemów z plecami walczy również z infekcją. – Coś mnie męczy… Bywa. Żona jak jest chora, to musi się dziećmi zajmować, a ja muszę skakać – powiedział z uśmiechem.

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 4 marca 2023 MŚ O której dzisiaj konkurs drużynowy 4.03

Dawid Kubacki jest mistrzem świata z 2019 roku z Seefeld. Ma brąz Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dwa najcenniejsze medale zdobył na obiekcie normalnym. Brakowało mu krążka indywidualnego z dużej skoczni. Kubacki mówi to wprost i przyznaje, że ta nagroda będzie wyjątkowo smakować. – Biorąc pod uwagę to co się działo, to ten medal będzie wyjątkowy. Liczyłem, że uda się być wyżej, ale konkurencja nie spała. Były wyrównane i emocjonujące zawody. Może trochę nie trafiłem z warunkami… Cieszę się, że sobie w tych warunkach – mimo całej otoczki – poradziłem bardzo solidnie. Po pierwszej serii zostałem w kontakcie z czołówką i mogłem powalczyć – powiedział Kubacki. – Brakowało mi takiego medalu z dużej skoczni. Bardzo się cieszę, że go zdobyłem. To jest fajna historia i na starość będzie mi miło pooglądać – dodał brązowy medalista MŚ w Planicy.

Skoki narciarskie dzisiaj sobota 4.03.2023 O której skoki dzisiaj Konkurs drużynowy w sobotę GODZINA

Dawid Kubacki liczył na coś więcej niż brąz, z którego jednak cieszył się niezwykle. Co mogło pójść lepiej? Skoczek z Noweg Targu odpowiada, że pierwsza próba. – Na pewno w tych skokach znajdą się drobne błędy. To nie jest tak, że skoki były idealne. Drugi był blisko, a w pierwszej serii ten ruch był taki, że musiałem się spieszyć. Mimo ciężkich warunkach to działało. Dzień był naprawdę udany. Czuję, że te skoki wracają na ten poziom, który prezentowałem na początku sezonu – wyznał dziennikarzom w Planicy.

O której skoki dzisiaj w sobotę 4.03 MŚ Planica O której konkurs drużynowy w Planicy 4 marca 2023

Przed nami konkurs drużynowy w MŚ w Planicy. Zaplanowano go na sobotę 4 marca 2023. Początek pierwszej serii o godz. 16:30. Transmisja na antenach TVN, Eurosportu 1 i online w Eurosporcie Extra w Playerze.

Kamil Stoch po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Listen on Spreaker.
Najnowsze