OFICJALNIE: Kadra Polski nie jedzie na mecz. Powodem niestabilna sytuacja polityczna

2019-11-13 17:18 KG
PZPN, logo
Autor: PZPN logo PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że ze względu na niestabilną sytuację polityczną i niepokoje społeczne w Boliwii podjęto decyzje o wycofaniu polskiej kadry z turnieju mistrzostw Ameryki Południowej. Impreza miała odbyć się w Paragwaju. Polskich reprezentantów U-16 czeka w tym czasie zgrupowanie.

Campeonato Suda Americano (młodzieżowe Mistrzostwa Ameryki Południowej) mają rozpocząć się 18. listopada i potrwać do 9. grudnia. Polska reprezentacja U-16 miała uczestniczyć w tych rozgrywkach. Polacy przypisani do grupy B mierzyliby się z Argentyną, Paragwajem, Chile, Ekwadorem i Urugwajem. W dziewiątej edycji młodzieżowych mistrzostw Ameryki Południowej miały wziąć udział dwie drużyny z Europy. Poza biało-czerwonymi do rozgrywek zostali zaproszeni także Belgowie. Impreza pierwotnie miała się odbyć w pogrążonej w chaosie Boliwii, lecz ze względu na protesty została przeniesiona do Paragwaju. 

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że polska reprezentacja zamiast na Mistrzostwa Ameryki Południowej trafi na obóz szkoleniowy w Warszawie w dniach 17.11.2019 do 23.11.2019. Związek ogłosił już listę powołanych. 

Sytuacja polityczna w Boliwii od ostatnich wyborów jest bardzo niepokojąca. Pod naporem protestów Evo Morales podał się do dymisji. Rządzący od 2006 r. 80. prezydent Boliwii był jej pierwszym przywódcą wywodzącym się z ludności indiańskiej, którego wybrano w demokratycznych wyborach. Jego zwolennicy wyszli na ulice. W trwających od tygodni starciach zginęły co najmniej dwie osoby – co potwierdził minister spraw wewnętrznych Carlos Romero.