Piłka ręczna: Polska przegrała z Niemcami 26:27

2010-07-18 19:52

W towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych rozegranym w Chicago, Polska przegrała z Niemcami 26:27 (11:15). Polacy prowadzili tylko raz do 17. minuty (8:7), później inicjatywę przejęli rywale. Rozgrywający się w USA mecz, media nazwały "bitwą o Chicago" oraz rewanżem za finał mistrzostw świata z 2007 roku, kiedy to Niemcy okazali się lepsi od Polaków.

W spotkaniu przewaga Niemców była znacząca. Rywale biało-czerwonych mieli świetnie działającą obroną, a niemal każdą akcję kończyli sukcesem.

Trener polskiego zespołu Bogdan Wenta, powiedział po meczu, że jego podopieczni przegrali przez głupotę. Był to też pierwszy po dłuższej przerwie występ reprezentacji prowadzonej przez Wentę.

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Niemca Pascala Hensa, natomiast za grę w bramce wyróżniono Wyszomirskiego.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski - Daniel Żółtak 1, Mariusz Jurasik 6, Mateusz Jachlewski 2, Rafał Gliński, Arkadiusz Miszka, Marcin Lijewski 5, Michał Jurecki 4, Tomasz Tłuczyński 5, Artur Siódmiak 1, Bartłomiej Jaszka 1, Mariusz Jurkiewicz 1.