Porażka z Macedonią

2009-01-19 18:03

Piłkarze ręczni przegrali z Macedonią 29:30 podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Chorwacji.

W początkowej fazie meczu obie strony grały bardzo równo.  Żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć na więcej niż jeden punkt. W polskim zespole świetnie spisywał się Marcin Lijewski, natomiast w drużynie naszych przeciwników punktował Kiryl Lazarov. Niestety pod koniec pierwszej połowy nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze. Ostatnie trzy minuty to akcja za akcję, gol za gola. Ostatecznie to Macedończycy schodzili z parkietu z korzystnym wynikiem 16:15.

Druga odsłona spotkania to kilka błędów z rzędu Polaków. Nasi rywale zaczęli odskakiwać na kilka bramek. Stało się jasne, że ten mecz będzie bardzo trudno wygrać. Fantastycznie tego dnia grał Lazarov, który doprowadził do przewagi 20:25. Biało-czerwoni starali się doskoczyć przeciwników, ale za każdym razem karał nas świetny Macedończyk.

Podopieczni Bogdana Wenty się jednak nie poddali. Doprowadzili do stanu 29:29. Pozostało 20 sekund do końca i niestety nasi rywale, którzy wcześniej grali w osłabieniu, trafili. Polacy mieli 20 sekund na zdobycie gola, ale ta sztuka się niestety nie udała.

Polska - Macedonia 29:30 (15:16)