Poważne oskarżenia. Piłkarki były molestowane?

2021-10-06 15:48
 Lisa De Vanna
Autor: AP

Burza w australijskim futbolu po tym jak ze strony niektórych zawodniczek padają oskarżenia o tolerowanie w środowisku piłkarskim molestowania. Jedną z oskarżających jest 36-letnia Lisa de Vanna, która przyznała w prasie, że wielokrotnie była adresatką jednoznacznych propozycji i spotykała się z zachowaniami o charakterze napastowania seksualnego.

Federacja piłkarska Australii stwierdziła, że nie otrzymała wcześniej tego typu sygnałów. Obiecała jednak wdrożyć formalne dochodzenie. Lisa De Vanna rozegrała ponad 150 meczów w kadrze. W ubiegłym miesiącu postanowiła zakończyć karierę. W niedawnym wywiadzie dla ukazującego się w Sydney dziennika „Daily Telegraph” nie ukrywała: „Czy byłam napastowana seksualnie? Tak. Czy byłam wykluczona? Tak. Czy widziałam rzeczy, które sprawiały, że czułam się niekomfortowo? Tak. W każdej sportowej organizacji i w każdym środowisku uwodzenie, drapieżne napastowanie i nieprofesjonalne zachowanie przyprawia mnie o mdłości”.

Wielka zmiana na PGE Narodowym. Kazimierz Górski uhonorowany. Jest ostateczna decyzja

Zarzuty podnoszone przez de Vannę wsparła jej była koleżanka z drużyny Elissia Carnavas oraz Rose Garofano, była menedżerka zawodniczki. O podobnych doświadczeniach – molestowaniu na starcie kariery – mówiła również Rhali Dobson, inna była piłkarka. „To się ciągle dzieje, na najwyższych poziomach i dopóki nie zaczniemy się tym zajmować, nic się nie zmieni” – powiedziała gazecie. Podobne oskarżenia padały także ostatnio z ust czołowych  zawodniczek piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych wobec trenerów.

Mnożą się problemy Sousy? Bohater meczu z Anglią nie pojawił się na treningu

Sonda
Czy kary za molestowanie seksualne powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze