Moussa Marega

Autor: EastNews Moussa Marega

RASISTOWSKI SKANDAL w czołowej lidze Europy! Piłkarz nie wytrzymał i zszedł z boiska

2020-02-17 8:19

Gigantyczny skandal rozegrał się w trakcie meczu ligi portugalskiej pomiędzy Vitorią Guimaraes a FC Porto. Czarnoskóry zawodnik ekipy gości, Moussa Marega, najpierw zdobył bramkę, a kilka minut później nie wytrzymał rasistowskich obelg i przedwcześnie opuścił boisko. Sympatycy miejscowej drużyny przez całe spotkanie obrażali gracza ekipy "Smoków"

Marega to piłkarz malijski o francuskich korzeniach. Z Portugalią związany jest od lutego 2015 roku, kiedy to podpisał swój pierwszy kontrakt w tym kraju - z zespołem Maritimo. Już rok później trafił do FC Porto, w którym występuje do dzisiaj, z tym że rozgrywki 2016/2017 spędził na wypożyczeniu w Vitorii Guimaraes. I to właśnie wizyta na obiekcie tego zespołu przyniosła napastnikowi bardzo przykrą historię, która odbiła się wielkim echem.

Fani gospodarzy od samego początku obrażali Maregę pod kątem rasistowskim, ale mimo to piłkarz długo zachowywał spokój. Co więcej, w 60. minucie zdobył bramkę na 2:0 i celebrując radość wyraźnie pokazywał na kolor swojej skóry, dając upust emocjom i zaznaczając rasistom, że jest od nich silniejszy. Już kilka chwil później czara goryczy jednak się przelała. Mimo wsparcia i gestów ze storny kolegów z drużyny, piłkarz zdecydował się opuścić murawę, mimo iż trener wcale nie chciał go zmienić.

Za Malijczyka wprowadzono rezerwowego i spotkanie dograno - Porto wygrało je 2:1, w dużej mierze dzięki bramce Maregi. Cała sytuacja odbiła się jednak gigantycznym echem i w najbliższym czasie będzie analizowana przez wiele odpowiednich organów.