Skok w sportowe marzenia z Monika Pyrek. Stypendia dla młodych talentów

2020-05-22 0:13 DCH
Monika Pyrek
Autor: André Zehetbauer Monika Pyrek

Po raz czwarty przyznane będą stypendia z funduszu, który stworzyła Fundacja Moniki Pyrek wraz z duńska siecią supermarketów Netto. Do 31 maja przyjmowane są zgłoszenia od młodych sportowców do „Skoku w marzenia”, bo taką nazwę przyjął fundusz stypendialny.

Stypendia, którym patronuje wicemistrzyni świata i rekordzistka Europy w skoku o tyczce, przeznaczone są dla wybitnie utalentowanych sportowców w wieku 16-25 lat, niezależnie od stypendiów kadrowych, od programu Team 100 czy od innych źródeł dochodów. Dotyczą zawodników wszelkich dyscyplin sportu.

Dziesięcioro sportowców otrzymać ma sumę 10 tys. złotych rocznie (jednorazowo lub w ratach).

Wśród dotychczasowych stypendystów były m in. Aleksandra Rudzińska-Mirosław, dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas czy Klaudia Siciarz, rekordzistka świata juniorek w biegu na 60 m przez płotki w hali.

Aleksandra Mirosław ze złotem_1_PUBL
Autor: EAST NEWS Aleksandra Mirosław ze złotem
Klaudia Siciarz
Autor: Paweł Skraba/Super Express Na tej samej toruńskiej biezni Klaudia Siciarz dwa lata temu pobiła rekord świata juniorek (8,00 s). W minioną sobotę najpierw ten wynik wyrównała, a następnie poprawiła go o 0,05 s.