SKOKI NARCIARSKIE dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 23.01 w Lahti w sobotę O KTÓREJ GODZINIE Konkurs drużynowy w Lahti 23 stycznia

2021-01-23 1:09 ch
SKOKI NARCIARSKIE dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 23.10 w Lahti w sobotę O KTÓREJ GODZINIE Konkurs drużynowy w Lahti 23 stycznia
Autor: East News SKOKI NARCIARSKIE dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 23.10 w Lahti w sobotę O KTÓREJ GODZINIE Konkurs drużynowy w Lahti 23 stycznia

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 23.01 w sobotę Skoki narciarskie dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Konkurs drużynowy w Lahti sobota. Kibice skoków narciarskich wczoraj nie doczekali się wznowienia rywalizacji w Pucharze Świata, bo plany organizatorów storpedował porywisty wiatr. Dlatego dzisiaj fani niecierpliwie odliczają już godziny dzielące ich od początku konkursu drużynowego w Lahti. Na fińskiej skoczni poznamy w końcu odpowiedź na pytanie, czy nieco słabsze występy Polaków tydzień temu były jedynie chwilową zniżką formy. Jak zaprezentują się w Lahti rewelacyjny Andrzej Stękała, mistrz Kamil Stoch i inni nasi skoczkowie? SKOKI dzisiaj 23.01 O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Lahti Konkurs drużynowy O KTÓREJ SKOKI w sobotę 23 stycznia w Lahti.

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Konkurs drużynowy w Lahti 23.01

Wiatr zmusił wczoraj organizatorów konkursu PŚ w Lahti to odwołania i przełożenia kwalifikacji. Na dzisiaj zaplanowano konkurs drużynowy, ale prognozy pogody niestety znowu nie są dobre. W sobotę na Salpausselce (HS130) zbyt silne podmuchy mogą ponownie storpedować plany organizatorów. Wiatr ma ustąpić dopiero jutro. Kiedy dzisiaj rozpoczynać się będzie konkurs, wiatr w Lahti ma osiągać średnią prędkość 5 m/s, a w porywach nawet 8 m/s. To zdecydowanie za dużo, żeby skoczkowie mogli rywalizować. Czekamy zatem na decyzje organizatorów. Czy konkurs drużynowy w Lahti się odbędzie? Odpowiedź na to pytanie poznamy wkrótce. Miejmy nadzieję jednak, że kapryśna pogoda nie przeszkodzi skoczkom przystąpić do rywalizacji a konkurs drużynowy dzisiaj w Lahti odbędzie się zgodnie z planem. Tydzień temu Polacy dali sobie wyrwać zwycięstwo i zajęli drugie miejsce, za Austrią. Czy dzisiaj w Lahti dostaną okazję do rewanżu?

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 23.01 Lahti O KTÓREJ KONKURS DRUŻYNOWY

Przed nami skoki w Lahti. Czekamy na wielkie emocje, już dzisiaj konkurs drużynowy. Porywiste podmuchy zmusiły organizatorów do przełożenia kwalifikacji. Rywalizacja skoczków narciarskich zacznie się zatem w Lahti dzisiaj czyli w sobotę. Przed nami konkurs drużynowy. Poprzedni miał miejsce w Zakopanem, a Polacy długo prowadzili w konkursie, ale zwycięstwo wydarli im Austriacy po nieudanej próbie Andrzeja Stękały. Trener polskich skoczków Michal Doleżal jest przekonany, że po tej wpadce Stękała pozbiera się i znów będzie mocnym punktem naszej drużyny. Potwierdził to już w konkursie indywidualnym, w którym był blisko podium. - Andrzej oddaje dobre skoki, utrzymuje się na wysokim poziomie. W Zakopanem w drugim skoku minimalnie spóźnił odbicie i to pewnie kosztowało go podium. Ale piąte miejsce to też dobry wynik - komentował trener Michal Doleżal. Jeszcze niedawno Andrzej Stękala był kelnerem w zakopiańskiej karczmie, a dziś jest czołowym skoczkiem świata. Czy na skoczni Salpausselkä w Lahti spełni marzenia? - Dużo mu nie brakuje, to strasznie małe detale. Może timing na progu, ale to na pewno wyćwiczy. Jeszcze powinien złapać trochę więcej pewności siebie, tego luzu. To są jego rezerwy - dodaje trener Doleżal.

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie w sobotę 23 stycznia

Poniżej oczekiwań skacze ostatnio Dawid Kubacki Po zawodach indywidualnych w Zakopanem skoczek z Nowego Targu był lekko rozczarowany, ale się nie poddaje. Liczy, że w Lahti znów będzie skakał jak za najlepszych czasów. - Oceniam swoje skoki pół na pół. W pierwszej serii popełniłem błąd na progu i byłem dość daleko. Mam świadomość tego, co nie zagrało. W drugiej serii oddałem dużo lepszy skok. Jestem zadowolony, że mimo wszystko zrobiłem postęp na skoczni. Niedosyt jednak jest. Stać mnie na lepsze skakanie. Andrzej Stękała za to zrobił życiowy wynik, bo stanął na podium - powiedział „Super Expressowi” Kubacki, który doskonale wie, jaki błąd popełnia i czego musi się wystrzegać w kolejnych zawodach w Lahti. - W Zakopanem powtórzyłem mój dawny, szkolny błąd. Na progu zbyt mocno szarpnąłem w górę klatkę piersiową, przez co w locie szybko wytracałem prędkość - mówił Kubacki, który wierzy, że w Lahti drużyna powtórzy sukces z 2017 r., kiedy zdobyła drużynowe MŚ. Ale zachowuje też spokój. - O sukcesie nie decydują wspomnienia, ale aktualna dyspozycja - uciął Dawid Kubacki.

Skoki narciarskie dzisiaj 23.01 O KTÓREJ GODZINIE Skoki dzisiaj w Lahti sobota 23 stycznia

Już dzisiaj skoki narciarskie PŚ w Lahti. Na początek konkurs drużynowy, który zaplanowano na sobotę 23 stycznia. Niestety zaplanowane na piątek serie treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Lahti zostały odwołane. Powodem zbyt silnie wiejący wiatr. Początek konkursu drużynowego w Lahti w sobotę o godzinie o 16.15. Transmisja tv na żywo na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosportu 1.

Najnowsze