O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 19.02 w Rasnovie piątek SKOKI w Rumunii GODZINA

2021-02-19 12:56 CH
O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 19.02 w Rasnovie piątek SKOKI w Rumunii GODZINA
Autor: AP O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 19.02 w Rasnovie piątek SKOKI w Rumunii GODZINA

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Rasnovie 19.02 Skoki narciarskie dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI w Rumunii w piątek 19 lutego. Kamil Stoch rozbudził apetyty we wczorajszym prologu i miejmy nadzieję, że dzisiaj pójdzie za ciosem. Lider naszej reprezentacji zajął trzecie miejsce i wygląda na to, że poradził sobie z problemami z pozycją dojazdową i prędkością na progu. Piotr Żyła zajął piąte miejsce, a najlepszy był Markus Eisenbichler. Jak zaprezentują się nasi skoczkowie w Rumunii w konkursie PŚ w Rasnovie? To próba generalna przed mistrzostwami świata. O KTÓREJ GODZINIE Skoki narciarskie dzisiaj w Rasnovie 19.02 piątek.

Na żywo

PŚ Rasnov - piątek 19.02.2021

Witamy w relacji na żywo z PŚ w Rasnovie. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14:15. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z konkursu indywidualnego w Rasnovie!

Przed nami ostatni konkurs indywidualny przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Dla skoczków narciarskich będzie to również pierwsza i ostatnia szansa przetestowania swoich umiejętności na obiekcie normalnym. Skocznia w Rasnovie ma bowiem punkt K wynoszący 90 metrów. Obecnie takie obiekty w Pucharze Świata to rzadkość.

Trzeba jednak pamiętać, że na skoczni normalnej odbędzie się pierwszy konkurs podczas mistrzostw. Dlatego dzisiejsze zawody mogą być papierkiem lakmusowym dla kolejnych, dużo ważniejszych zawodów. Tym samym cieszyć może, że bardzo dobrze radzi sobie Dawid Kubacki.

Mistrz świata z Seefeld wygrał bowiem serie próbną, która zakończyła się kilkanaście minut temu. W dodatku dobrze prezentował się w treningach, więc jest nadzieja, że przed nami bardzo ciekawy i emocjonujący dla polskich kibiców konkurs.

Zaczynamy pierwszą serię!

Udany skok Eliasa Medweda. Austriak poszybował zdecydowanie najdalej. Osiągnął 88 metrów i jest pierwszy.

Tak jak można było się spodziewać, na razie nie oglądamy zbyt dalekich skoków. Teraz Michaił Purtov wylądował na 83 metrze.

Austriacy zmieniają się na prowadzeniu. David Haagen po skoku na odległość 91 metrów wyprzedził swojego kolegę z drużyny.

Niklas Bachlinger o 6,2 pkt. przegrywa z Haagenem i po skoku na odległość 88,5 metra jest drugi.

Kolejny dobry skok reprezentanta Austrii. Tym razem 93 metry skoczył Daniel Tschofenig i jest pierwszy.

Pierwszym zawodnikiem, który zdobył awans jest Manuel Fettner. Austriak wylądował na 96 metrze i objął prowadzenie.

Nieco "szarpnięte" lądowanie Pawła Wąska. Wyglądało, jakby za wszelką cenę chciał powalczyć o odległość. Skoczył 89,5 metra i jest 11... O drugą serię może być ciężko.

Krótki skok Simona Ammana. Szwajcar mocno niezadowolony ze swojej próby. Tylko 88,5 metra i podobnie jak w przypadku Wąska, może być problem z awansem.

Całkiem udana próba Klemensa Murański. 93 metry poszybował reprezentant Polski, co aktualnie daje mu czwartą lokatę i pewny awans.

W bardzo podobnych okolicach wylądował Severin Freund. Niemiec uzyskał dokładnie 92,5 metra i jest na siódmym miejscu.

93,5 metra skoczył kolejny z Polaków. Jakub Wolny jest pewny udziału w drugiej serii, a aktualnie jest trzeci.

Daleko Gregor Deschwanden. Szwajcar może być zadowolony po skoku na 94,5 metra. Jest tuż za prowadzącym Fettnerem.

Nieco niespokojny lot Andrzeja Stękały zakończony tuż za punktem K. Polak osiągnął 90,5 metra i jest dopiero trzynasty.

Krótki skok Yukiyi Sato. Zaledwie 88,5 metra i nie zobaczymy go w serii finałowej.

92,5 metra osiągnął Daniel Andre Tande. Dostał wysokie noty za styl, ale i tak będzie dość odległa lokata. Obecnie siódmy.

Daleko poszybował również Karl Geiger. Niemiec osiągnął 94,5 metra w dobrym stylu. Dzięki temu jest na drugim miejscu. Wciąż prowadzi Fettner.

W podobnych okolicach wylądował Ryoyu Kobayashi. 94 metry i piąte miejsce dla Japończyka.

Wydawało się, że Piotr Żyła odleci nieco dalej, ale wylądował na 93 metrze. Dobre noty i siódme miejsce.

Dobry skok Dawida Kubackiego! 95,5 metra reprezentanta Polski, który jest z siebie zadowolony. Jest punkt za prowadzącym Fettnerem.

Krótko Robert Johansson, niespodziewanie krótko. Tylko 92 metry i to będzie odległa lokata. Dopiero szesnasty jest Norweg.

Niestety nie za daleko poszybował również Kamil Stoch. 92,5 metra to za mało, aby myśleć o czołowych lokatach. Aktualnie ósmy.

Nie odleciał również Markus Eisenbichler. Pół metra bliżej niż Stoch, niskie noty za styl i dopiero siedemnaste miejsce.

Kończący pierwszą serię Halvor Egner Granerud osiągnął 94 metry. Dobre noty i jest ex aequo na pierwszym miejscu z Fettnerem!

Zaczynamy drugą serię!

86,5 metra osiągnął Dominik Peter. Szwajcarowi nie wystarczy to, aby wyprzedzić prowadzącego Nakamurę.

Bardzo dobry skok Jewgienija Klimowa. Rosjanin uzyskał 92,5 metra, co jest najlepszą odległością w drugiej serii. Rosjanin rzecz jasna na prowadzeniu.

Ponownie nieco zabrakło Andrzejowi Stękale. Polak wylądował na 90 metrze i jest na trzecim miejscu.

Dobry skok Severina Freunda. 94 metry osiągnął reprezentant Niemiec i jest na pierwszym miejscu.

Niewykluczone, że Marius Lindvik zdoła poprawić swoją lokatę po pierwszej serii. Norweg skoczył 94 metry i objął prowadzenie.

Daleko Robert Johansson. Wykorzystał wiatr pod narty i wylądował na 96 metrze. Dało mu to pierwsze miejsce.

Dobrze zaprezentował się również Markus Eisenbichler. Z obniżonej belki poszybował 96,5 metra. Niemiec wyprzedził Johanssona.

Niezbyt daleki skok Cene Prevca. Wylądował na punkcie K, a więc na 90 metrze. Dopiero szósta lokata.

Krócej niż w pierwszej serii skoczył Klemens Murańka. Polak uzyskał 89,5 metra dają mu szóstą pozycję.

Daniel Andre Tande doskonale wykorzystał korzystne warunki i odleciał na odległość 96,5 metra. I teraz to on prowadzi w konkursie.

Bardzo krótko Jakub Wolny. Zdecydowanie zepsuty skok Polaka. Ledwie 85,5 metra. To będzie spory spadek. Obecnie jest na dziesiątym miejscu.

Bardzo dobry skok Piotra Żyły! 96 metrów poszybował reprezentant Polski. I o 0,1 pkt. wyprzedza Tande! Jest pierwszy.

Doskonale Kamil Stoch! Huknął 97,5 metra i w końcu zacisnął pięść w geście triumfu! Zdecydowane prowadzenie Polaka!

Nieco bliżej ląduje Pius Paschke. Niemiec osiągnął 96 metrów i mimo dobrych not jest dopiero czwarty. Ciasno w czołówce.

Ryoyu Kobayashi pokazuje, że jest w dobrej formie. Skoczył aż 98,5 metra, ale miał zdecydowanie lepsze warunki niż Stoch. Jest jednak przed Polakiem.

Spory spadek zanotuje Gregor Deschwanden. Szwajcar uzyskał 92,5 metra i aktualnie jest dopiero na siódmym miejscu.

Ładny skok Karla Geigera. Niemiec pokonał w powietrzu 96,5 metra i to z leciutkim wiatrem w plecy. Jest za Stochem i Kobayashim.

Zbyt krótki skok Dawida Kubackiego, aby objąć prowadzenie. W dodatku dość słabe lądowanie. 95 metrów przy silnym wietrze w plecy i Kubacki jest... czwarty.

Krótko Manuel Fettner, a to oznacza, że Kamil Stoch ma podium! Austriak poszybował 93 metry i jest ósmy.

96,5 metra skoczył Halvor Egner Granerud i to wystarczyło, aby wygrać! Kolejny triumf Norwega, a Kamil Stoch na trzecim miejscu!

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj 19.02 w Rumunii

Skoki w Rasnovie to próba generalna przed MŚ w Oberstdorfie i polscy skoczkowie nie ukrywają, że traktują rywalizację w Rumunii jako przetarcie przed tą imprezą. W czwartkowym prologu najlepszy z naszych zawodników był Kamil Stoch. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zajął 3. miejsce po skoku na odległość 93 metrów. - Prolog nie był dla mnie priorytetem. To był dzień treningowy i tak traktuję ten weekend - przyznał Kamil Stoch. - Skok był super, ale miejsce schodzi na drugi plan. Ważna jest praca, którą tutaj wykonuję. Chcę wdrażać się w zmienioną pozycję najazdową, wszystko poukładać i skok po skoku łapać dobre czucie oraz stabilność - dodał Stoch, który ostatnio ma duże problemy z pozycją dojazdową i prędkością na progu. - Po dłuższej serii niezbyt udanych skoków człowiek zatraca czucie. Trener powiedział, że skok był super i przy kolejnej okazji mam zrobić to samo. To był długi dzień, choć na początku nie czułem zmęczenia. Bardzo wcześnie wstaliśmy, choć nie tak jak skoczkinie, aby popracować nad motoryką. Pod koniec czułem już trudy dnia - stwierdził Kamil Stoch cytowany przez portal skijumping.pl.

Jasna DEKLARACJA Kamila Stocha. Jest tego całkowicie PEWNY, jest tylko jeden SZCZEGÓŁ.

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI w Rasnovie w piątek 19.02

Już dzisiaj skoki w Rasnovie. Czwartkowy prolog rozgrywany zamiast kwalifikacji wygrał Niemiec Markus Eisenbichler, a polscy skoczkowie też błysnęli formą. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch (93 m), a piąty był Piotr Żyła (94 m). Dobra postawa polskich skoczków zapowiada duże emocje w sobotnim konkursie na skoczni, którą dotąd nie była dla nas szczęśliwa. Zaledwie kilkanaście kilometrów od tej skoczni w Rumunii rozsnuwa się legenda księcia Draculi. Nie działa ona dobrze na polskich skoczków. Na obiekcie Trambulina Valea Cărbunării w Rasnovie nie wygrali nigdy zawodów najwyższej rangi. Czy przełamią się teraz? Program zawodów na Trambulina Valea Cărbunări obejmuje dwa konkursy kobiet, jeden konkurs mężczyzn oraz jedyny w tegorocznym Pucharze Świata konkurs drużyn mieszanych. Polska kadra męska to: aktualni mistrz i wicemistrz świata Kubacki i Stoch, Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny. Kadra żeńska: Anna Twardosz, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Kamila Karpiel, Nicole Konderla i Wiktoria Przybyła. Kolejny etap sezonu to już MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

SKOKI dzisiaj 19.02 O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Rumunii piątek Rasnov

SKOKI dzisiaj 19.02 O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Rasnovie piątek 19 lutego

Miasto Rasnov dzieli niewielka odległość od zamku w Branie, gdzie zwiedzać można tzw. zamek Draculi. Słynny książę Wład Palownik podobno nigdy się tam nie pojawił (jego twierdzą był m.in. zamek Poenari odległy o 80 km). Jednak to właśnie w Branie kultywuje się pamięć i legendę arystokraty, który w XV wieku wbijać miał na pal buntujących się przeciw niemu kupców, a po śmierci jako wampir spijał krew żyjących i poszukiwał kobietę przypominającej jego zmarłą żonę. Na skoczni w Rasnovie krew raczej się nie pojawi. To jedyny obiekt tzw. normalny (K90) w kalendarzu Pucharu Świata. Skoki są krótsze i bezpieczniejsze. Wielkie zawody w tym miejscu odbywają się dopiero od kilku lat. Były MŚ juniorów 2016, był też sześciokrotnie Puchar Świata kobiet, bowiem do niedawna płeć piękna rywalizowała głównie na obiektach normalnych. Jak zaprezentują się polscy skoczkowie w Rumunii na skoczni w Rasnovie? To ostatni test przed mistrzostwami świata.

SKOKI NARCIARSKIE dzisiaj 19.02 piątek SKOKI dzisiaj w Rasnovie O KTÓREJ GODZINIE

Przed nami konkursy PŚ w Rasnovie. Na dzisiaj zaplanowano pierwszy konkurs PŚ. Pierwsza seria konkursu indywidualnego o godzinie 14.15. Transmisja ze skoków w Rasnovie dzisiaj na antenie TVP 1 i TVP Sport. Stream online live na stronie SPORT.TVP.PL. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo ze skoków w Rasnovie.

Najnowsze