W Bellotto ruszył finał MŚ w warcabach! Sadowska przechytrzy Rosjankę? [WIDEO]

2021-04-23 14:14 Michał Skiba
Natalia Sadowska rozpoczęła walkę o MŚ w warcabach
Autor: MS Natalia Sadowska

W piątek o godz. 11.00 Natalia Sadowska (29 l.) i Tamara Tansykkużyna (43 l.) rozpoczęły mecz o mistrzostwo świata w warcabach. Starcie wśród pięknych murów hotelu Bellotto to nie tylko piątkowa rozgrywka. Panie zagrają również sobotę i niedzielę, w poniedziałek będą mieć dzień przerwy, a następnie kolejne trzy dni rywalizacji! Wydarzenie potrwa aż do 3 maja.

– Nie mogę cytować dokładnie, co Natalia mówiła przed początkiem meczu (śmiech). Jest przekonana, że wygra ten pojedynek. Obie zawodniczki jednak podejdą bardzo asekuracyjnie do początku meczu – mówi Damian Reszka, dyrektor meczu o MŚ i prezes Polskiego Związku Warcabowego.

Przeczytaj rozmowę z Natalią Sadowską przed finałem MŚ!

O złoto w Bellotto. W Warszawie trwa wielki finał MŚ w warcabach

Sadowska powinna już być po finale

Łatwo nie będzie, bowiem Rosjanka to nie jest pierwsza lepsza warcabistka. To sześciokrotna mistrzyni globu, która w XVI-wiecznym pałacu w sercu polskiej stolicy zamierza obronić tytuł. Sadowska ma na koncie dwa trofea mistrzowskie, ostatni zdobyty w 2018 roku.

Losy mistrzostwa miały być już znane w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to Sadowska przeżyła koszmar na moskiewskim lotnisku, gdzie została w sumie przetrzymana przez prawie dwie doby. Do meczu nie doszło, bowiem organizatorzy zaproponowali zawodniczkom fatalne warunki finansowe. Teraz już wiemy, że oprócz mistrzostwa – jest też do zgarnięcia spora kasa. 12 tys. euro dla zwyciężczyni, a 8 dla pokonanej.

Pałac areną zmagań. Finał w hotelu Bellotto

- W dosyć skandaliczny sposób nie odbyły się MŚ, które były zaplanowane na Moskwę i Sankt Petersburg. W odpowiedzi przyszła oferta z polskiej strony. Mecz stał się bardzo medialny, mam nadzieję, że ta sytuacja chociaż pomoże zrobić trochę szumu wokół i że o warcabach w Polsce słyszał już prawie każdy. Szukaliśmy jak najlepszego miejsca dla takiego wydarzenia, jakim jest mecz o MŚ. Jesteśmy w samym centrum Warszawy, piękny pałac prymasowski, hotel Bellotto, nie ma lepszego miejsca na to spotkanie - dodaje Reszka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze