David Silva

Włochy - Hiszpania 1:1. Rozczarowanie gospodarzy

2016-03-25 10:41

Mecz Włochy - Hiszpania zapowiadał się niezwykle interesująco i to nawet mimo tego, że było to tylko starcie towarzyskie. Spotkanie w Udine miało być rewanżem za finał Euro 2012, w którym podopieczni Vicente del Bosque rozbili rywali 4:0, ale gospodarze nie mogą być do końca zadowoleni. Byli zespołem lepszym, ale tylko zremisowali 1:1.

Obie drużyny są w budowie przed zbliżającymi się finałami Euro 2016, a po drużynach, które grały w finale mistrzostw Starego Kontynentu cztery lata temu nie ma prawie śladu. Mimo to klęska w tamtym spotkaniu w Kijowie na tyle bolała Włochów, że bardzo chcieli się za nią zrewanżować.

Włochy - Hiszpania NA ŻYWO. Gdzie transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE?

I od pierwszego gwizdka to właśnie gospodarze byli stroną przeważającą. Wysoko atakowali rywali pressingiem, często odbierali piłkę jeszcze na ich połowie, a w poczynaniach ofensywnych widać było dużo polotu i fantazji. Mimo wielu dogodnych sytuacji gola zdołali zdobyć dopiero w 68. minucie, kiedy to perfekcyjny kontratak zakończył celnym strzałem Lorenzo Insigne.

Hiszpanie co prawda wyrównali błyskawicznie za sprawą Aritza Aduriza, ale ich gra momentami wołała o pomstę do nieba. Najlepszymi zawodnikami gości byli Gerard Pique i David de Gea, którzy musieli się niesamowicie uwijać, by powstrzymywać ataki Włochów. Szczególnie bramkarz Manchesteru United miał dużo okazji do pokazania umiejętności, bo kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola.

Na niespełna 3 miesiące przed Euro 2016 zdecydowanie lepiej wyglądają Włosi, a Hiszpanie sprawiają wrażenie, jakby wciąż szukali własnej tożsamości. I jeśli jej nie znajdą, to na turnieju we Francji może być im bardzo ciężko cokolwiek osiągnąć.

WŁOCHY - HISZPANIA 1:1

Bramki: Insigne 68 - Aduriz 70

Żółte kartki: Motta, Parolo - Pique, Fabregas

Włochy: Buffon - Astori, Bonucci, Darmian - Giaccherini (79. Antonelli), Parolo (89. Jorginho), Motta, Florenzi (89. De Silvestri) - Eder (51. Insigne), Pelle (60. Zaza), Candreva (61. Bernardeschi)

Hiszpania: De Gea - Juanfran (79. Alba), Pique, Ramos (46. Nacho), Azpilicueta - San Jose, Fabregas, Thiago (61. Isco), Mata (46. Koke) - Morata (86. Alcacer), Aduriz (71. Silva)