Wolski nie trafił karnego

2008-12-19 16:32

Hokeiści Colorado Avalanche po zaciętym meczu wygrali 2:1 z Tampa Bay Lightning. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której nie popisał się Wojtek Wolski (22 l.).

Po trzech tercjach mieliśmy remis 1:1 po bramkach Paula Stasnego dla Avalanche i Jeffa Halperna dla Lightning. Zwycięzcy nie wyłoniła również dogrywka, dlatego potrzebne były krane.

Urodzony w Zabrzu hokeista nie trafił pierwszego karnego dla „Lawin”, na szczęście lepiej spisali się jego koledzy. Gola zdobył Milan Hejduk, a bramkarz Andrew Raycroft nie dał się pokonać i obronił wszystkie trzy strzały rywali. Dzięki temu Avalanche wygrali 16. mecz w sezonie i wrócili na 9. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej.