Medale The World Games 2017

Autor: materiały prasowe O takie medale powalczą uczestnicy The World Games 2017 we Wrocławiu

The World Games 2017: Brązowy medal w karate dla Polski!

2017-07-26 21:49

W środę obrodziło medalami dla Polski podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Złoto i srebro w wioślarstwie halowym zdobyli Artur Mikołajczewski oraz Bartosz Zabłocki, a wieczorem kolejny sukces udało się osiągnąć w karate. Brązowy krążek wywalczył bowiem Michał Bąbos

We wtorek wieczorem dorobek medalowy Polaków podczas The World Games 2017 wynosił dziewięć krążków - dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe. Ale środa była dla naszych reprezentantów wręcz znakomita. Najpierw w wioślarstwie halowym miejsca na podium zajęli Artur Mikołajczewski (pierwsze) i Bartosz Zabłocki (drugie), a wieczorem wielki sukces osiągnął karateka Michał Bąbos.

Startujący w kumite w wadze powyżej 84 kilogramów zawodnik okazał się lepszy od Marokańczyka Achrafa Ouchena i wywalczył brązowy medal. Przy wyniku 5:5 otrzymał od rywala potężny cios nogą w głowę, co zakończyło się złamanym nosem i przerwaniem walki. A regulamin mówi jasno - jeśli kontuzja uniemożliwia kontynuowanie pojedynku, wówczas zawodnik wyprowadzający cios, który doprowadził do urazu, zostaje zdyskwalifikowany.

Niestety swoje starcia o brązowe medale przegrała dwójka innych Polaków - Justyna Gradowska poległa ze Słowaczką Ingridą Suchankową, a lepszy od Kamila Wardy okazał się Turek Ugur Aktas.