Gianluca Vialli i Zbigniew Boniek

i

Autor: twitter.com/BoniekZibi Gianluca Vialli i Zbigniew Boniek

Wymowny wpis

Zbigniew Boniek żegna Viallego i Mihajlovicia! Poruszające słowa byłego prezesa PZPN, łzy same płyną do oczu

2023-01-06 12:09

Dokładnie trzy tygodnie temu 16 grudnia odszedł Sinisa Mihajlović, z kolei w piątek 6 stycznia świat obiegła smutna informacja o śmierci Gianluki Viallego. Obu byłych piłkarzy znał Zbigniew Boniek, który pożegnał ich we wzruszającym wpisie na Twitterze.

Mihajlović zmarł w wieku 53 lat na białaczkę. Był selekcjonerem reprezentacji Serbii, a jako zawodnik wywalczył z Crveną Zvezdą Belgrad Puchar Europy w 1991 roku. Później grał i pracował jako szkoleniowiec w wielu włoskich klubach. O swojej chorobie Mihajlović poinformował w lipcu 2019 roku, pracował wówczas jako trener Bologny, z której został zwolniony we wrześniu 2022.

Vialli zmagał się z nowotworem trzustki

Z kolei Vialli odszedł w wieku 58 lat. Zmarł w klinice onkologicznej w Londynie. W 2017 roku rozpoznano u niego nowotwór trzustki. Przez pięć lat toczył walkę z agresywną postacią raka. Jego stan znacznie pogorszył się w grudniu 2022. Trafił do szpitala, ale lekarze nie zdołali uratować mu życia.

Wzruszający wpis Bońka po śmierci Viallego

Obu byłych znakomitych piłkarzy znał Zbigniew Boniek, który pożegnał ich we wzruszającym wpisie. "Dwóch Mistrzów. Odeszli od nas za wcześnie, tak smutno" - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcia Viallego i Mihajlovicia.

Pogrzeb Andrzeja Iwana
Najnowsze