ZAKSA - JW

i

Autor: Cyfrasport ZAKSA - JW

Korespondencja SE z Turynu

2 500 000 złotych czeka na siatkarzy. Policzyliśmy premie za Ligę Mistrzów dla Zaksy i Jastrzębskiego Węgla [NAGRODY]

2023-05-20 15:10

Chociaż nagrody wypłacane uczestnikom rywalizacji o triumf w Lidze Mistrzów siatkarzy znacznie odbiegają od podobnych premii w innych dyscyplinach sportu, to przynajmniej polskie kluby biorące udział w rywalizacji nie powinny dołożyć do interesu. Zarówno Jastrzębski Węgiel jak i Zaksa Kędzierzyn wyjdą na swoje, a złoty medalista LM na pewno zarobi. Jak wyliczyliśmy, do wzięcia jest ok. 2 500 000 złotych.

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) płaci za każdy mecz, w którym bierze udział dany klub, ale trzeba brać pod uwagę, że kolejnym rundom zmagań towarzyszy także konieczność wpłacenia wpisowego. Po stronie „winien” jastrzębianie i kędzierzynianie mają oczywiście także koszty organizacji meczów u siebie oraz wyjazdów na spotkania za granicą. Dlatego podane niżej kwoty nagród od CEV trzeba traktować jako sumy brutto i od nich odjąć poniesione przez kluby wydatki, które według naszych szacunków oscylują wokół miliona złotych.

Tomasz Fornal wskazuje wynik finału Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn – Jastrzębski Węgiel. Jednoznaczny typ przyjmującego jastrzębian

Premie za Ligę Mistrzów siatkarzy

W rundzie zasadniczej LM Jastrzębski Węgiel wygrał wszystkie 6 meczów, inkasując za to 60 tys euro. W ćwierćfinale też miał idealny bilans, więc na konto wpłynęło 24 tys, a za mecze półfinałowe (wygrana i porażka) dostał 30 tys. Od 114 tys euro trzeba jednak odjąć wpisowe za kolejne fazy równe 60 tys euro, co daje 54 tys euro.

Trener Zaksy Kędzierzyn obrusza się na pytanie czy jego zawodnicy są zmęczeni mentalnie. „A ja pytam, co to właściwie znaczy?” [ROZMOWA SUPER EXPRESSU]

Jeśli jastrzębianie wygrają LM, ta kwota wzrośnie o 500 tys euro – do 554 tys. czyli 2,51 mln zł. Jeśli górą będzie rywal, to Jastrzębski Węgiel otrzyma 250 tys euro, czyli kwota nagród zamknie się sumą 304 tys euro (1,38 mln zł).

Jak to się kształtuje w przypadku Zaksy? Bardzo podobnie. Za fazę grupową kędzierzynianie zainkasowali 50 tys euro, a za kolejne rundy pucharowe 73 tys. Od 123 tys. odejmujemy wpisowe w wysokości 65 tys i otrzymujemy 58 tys euro. W przypadku wygranej w LM Zaksa otrzyma zatem łącznie 558 tys euro (2,53 mln zł), a jeśli przegra, będzie się musiała zadowolić 308 tys euro (1,4 mln zł).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze