Aleksander Śliwka sylwetka

i

Autor: Cyfra Sport Aleksander Śliwka sylwetka

Aleksander Śliwka: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Aleksander Śliwka: partnerka, rodzina, osiągnięcia

2021-07-14 16:11

Reprezentacja Polski w siatkówkę ma w swoich szeregach wielu klasowych zawodników i jednym z nich bez wątpienia jest Aleksander Śliwka. Przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie sięgnął już po Ligę Mistrzów i srebrny medal Ligi Narodów z kadrą Biało-czerwonych. Teraz 26-latek będzie miał okazję dołożyć do swojej kolekcji jeden z najcenniejszych medali, czyli złoto olimpijskie. IO Tokio: Kim jest Aleksander Śliwka? Sylwetka polskiego siatkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Aleksander Śliwka swoją świetną postawą w ostatnich miesiącach pokazał trenerowi reprezentacji Polski, Vitalowi Heynenowi, że ten powinien postawić na niego i zabrać go na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Zawodnik broniący na co dzień barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pomimo wciąż młodego wieku ma na swoim koncie kilka najważniejszych medali, w tym siatkarską Ligę Mistrzów i mistrzostwo świata. Teraz będzie miał szasnę dołożyć do kolekcji najważniejsze trofeum, czyli złoto olimpijskie. 

Aleksander Śliwka wyjawił prawdę na temat swojego domu! Wszystko ciągnie się od lat, robi to cała rodzina

Aleksander Śliwka - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Przyjmujący opolskiej ekipy przyszedł na świat w maju 1995 roku w Jaworze. Swoją seniorską karierę zaczynał w barwach Asseco Resovii Rzeszów oraz AZS-ie Politechnice Warszawa. Przed dołączeniem do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w 2018 roku reprezentował jeszcze barwy AZS-u Olsztyn. Na swoim koncie Aleksander Śliwka ma mistrzostwo Polski z 2019 roku, a także Puchar i Superpuchar Polski zdobyty w latach 2019 oraz 2021. Przed kilkoma tygodniami Aleksander Śliwka zgarnął również Ligę Mistrzów. Z reprezentacją Polski z kolei 26-latek sięgnął m.in. po mistrzostwo świata w 2018 roku, srebro Pucharu Świata w 2019, srebro Ligi Narodów w 2021 oraz brąz mistrzostw Europy w 2019 roku. 

Piotr Nowakowski zdradził, jak podrywał żonę. Podglądała go przez internet i dostała niespodziewaną wiadomość

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Aleksander Śliwka - partnerka, rodzina

Aleksander Śliwka wywodzi się ze sportowej rodziny, w której królowała oczywiście siatkówka. Ten sport, oprócz przyjmującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, uprawiali również jego rodzice, a obecnie dwie siostry i młodszy brat. Reprezentant Polski podtrzymuje rodzinne tradycję, bowiem wybranką jego serca jest Jagoda Gruszczyńska, reprezentantka Polski w siatkówce plażowej. Starsza o cztery miesiące od swojego ukochanego zawodniczka i Aleksander Śliwka od sześciu lat tworzą udaną parę i od dłuższego czasu zakochani mieszkają ze sobą. Do tej pory para nie postanowiła się jednak pobrać. 

Nie uwierzycie, kim z wykształcenia jest Kamil Semeniuk. Nie miał innej możliwości, rodzice go naciskali

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze