Siatkówka, Bartosz Bednorz, Zenit Kazań, Liga Mistrzów

i

Autor: CEV Bartosz Bednorz, siatkarz Zenitu Kazań

Bartosz Bednorz opuszcza Rosję! Mamy oficjalne potwierdzenie

2022-05-11 9:52

W Superlidze siatkarzy w Rosji zakończył się właśnie sezon, a tytuł obronili gracze Dynama Moskwa. Wyjaśniła się także sytuacja jedynego Polaka, który występował w rosyjskich rozgrywkach, Bartosza Bednorza. Przyjmujący Zenitu Kazań opuszcza klub z Tatarstanu. Zostało to oficjalnie potwierdzone.

Zespół Polaka ostatecznie zakończył rozgrywki Superligi na rozczarowującym trzecim miejscu. Zanim pokonał 3:0 Zenit St. Petersburg w meczu o brąz, sensacyjnie przegrał w półfinale 0:3 z Lokomotiwem Nowosybirsk. Porażka Zenitu była wstrząsem dla kibiców, graczy i władz klubu, wszyscy bowiem oczekiwali, że dominator sezonu nie ma prawa potknąć się na żadnym etapie rozgrywek. Zenit po raz ostatni przegrał w listopadzie 2021 r. W sezonie zasadniczym miał bilans 25–1 i notował serię 36 wygranych spotkań we wszystkich rozgrywkach. Została ona brutalnie przerwana w najgorszym możliwym momencie. W wypowiedzi dla agencji TASS trener Zenitu Aleksiej Wierbow powiedział, że w przyszłym sezonie zespół prawie całkowicie zachowa skład. Prawie, gdyż ekipę z Kazania opuści Bartosz Bednorz.

Obrońca tytułu w PlusLidze stoi pod ścianą, bo nie umie ograć Zaksy. „Z głową wszystko u nas w porządku"

Bartosz Bednorz chce się nauczyć rosyjskiego

Pozostanie praktycznie cały skład, odchodzi tylko Bednorz – potwierdził szkoleniowiec Zenitu. – Nie powiem na razie kto przyjdzie do drużyny. Sądzę, że zespół zapomniał już o porażce z Lokomotiwem. Kiedy patrzyłem na graczy, wyglądali dobrze, a przecież mogli się poddać w meczu o trzecie miejsce. Choć główny cel nie został osiągnięty, to jednak drużyna wyszła i walczyła – dodał Wierbow.

Kadra siatkarzy już trenuje w Spale, ale bez selekcjonera

Co dalej z Bednorzem? Wszystko wskazuje, że porozumiał się już z chińskim klubem z Szanghaju. Jak wynika z doniesień włoskich mediów, nie doszło do sfinalizowania kontraktu z Piacenzą i Bednorz w efekcie wybrał kierunek chiński, który w ostatnich latach był popularny wśród wielu czołowych siatkarzy. Wcześniej zobaczymy Bednorza na zgrupowaniu w reprezentacji Polski, do której został powołany przez nowego selekcjonera Nikolę Grbicia.

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze