Bartosz Kurek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

co za wyczyn

Bartosz Kurek dokonał niebywałej rzeczy. Żaden Polak przed nim tego nie dokonał, historyczne osiągnięcie

2023-09-17 9:00

Bartosz Kurek nie mógł wziąć udziału w dwóch najważniejszych meczach reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. Kontuzja wykluczyła kapitana z gry przeciwko Słowenii oraz Włochom. Mimo to jego koledzy poradzili sobie wyśmienicie i wywalczyli złoty medal. To pierwszy tytuł Polaków na europejskim czempionacie od 14 lat. Okazuje się, że oba te medale łączy właśnie osoba Bartosza Kurka.

Bartosz Kurek to prawdziwa ikona reprezentacji Polski i jej kapitan. Nie grał on pierwszych skrzypiec w zespole na tegorocznych mistrzostwach Europy, ale bez niego drużyna z pewnością nie byłaby taka sama. Niestety, pech chciał, że nie mógł on wesprzeć jej na parkiecie podczas dwóch najważniejszych spotkań, jednak mimo jego nieobecności Biało-Czerwoni niemal bezbłędnie zagrali w strefie medalowej – najpierw pokonali 3:1 Słowenię, a później już 3:0 ograli w finale Włochy. Tym samym sięgnęli po drugi złoty medal międzynarodowej imprezy w tym roku oraz pierwsze złoto ME od 14 lat. Bartosz Kurek jest jedynym, który pamięta tamten sukces.

Bartosz Kurek już teraz przeszedł do historii. Niezwykły wyczyn

Polacy w 2009 roku sięgali po złoto mistrzostw Europy rozgrywanych w Turcji wygrywając najpierw w półfinale z Bułgarią, a później w finale pokonując Francję. Oprócz takich zawodników jak Zagumny, Gruszka czy Ignaczak była tam właśnie także Kurek. Po 14 latach tylko on pozostał w kadrze z tej ekipy, co oznacza, że został pierwszym Polakiem, który może pochwalić się zdobyciem dwóch złotych medali tej imprezy. 

Tomasz Fornal mieszka z Bartoszem Kurkiem i sobie chwali
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze