Była reprezentantka Polski jest LESBIJKĄ. Uderza w ojczyznę: Ksenofobia, homofobia i niesprawiedliwość

2020-05-20 16:35 MSo
Katarzyna Skorupa
Autor: CyfraSport Katarzyna Skorupa

Od wielu lat na całym świecie trwa zmiana nastawienia do mniejszości seksualnych, religijnych, rasowych czy narodowych. Czy także Polska staje się coraz bardziej tolerancyjna? Wątpliwości ma była reprezentantka Polski, Katarzyna Skorupa, która rok temu dokonała swojego tzw. "coming-outu", czyli ujawnienia orientacji seksualnej.

Mijają kolejne lata, ale wciąż wiele środowisk uważa, że kwestie tolerancji w Polsce są dużym problemem. Do tego grona należy także Katarzyna Skorupa, polska siatkarka, która obecnie występuje w zespole Saugella Team Monza. 35-letnia radomianka rok temu wyjawiła, że jest lesbijką. Niestety, to nie pomaga niektórym w rozwoju sportowej kariery.

Skorupa nie ukrywa w rozmowie z portalem Onet.pl, że czasem homoseksualne siatkarki są drugim wyborem trenerów, choć postawa wskazuje, że to ona powinna być na boisku. - Oczywiście z wyjątkiem sytuacji, kiedy "siedzi cicho", wtedy można przymknąć oko - mówi otwarcie.

Zmarła żona byłego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski

Siatkarka twierdzi też, że od lat w naszym kraju nic się nie zmieniło! - W Polsce nie ma mnie od długiego czasu, ale wiem, że odkąd wyjechałam, nic się nie zmieniło. Żyjemy w ksenofobicznym, homofobicznym, zamkniętym, patriarchalnym społeczeństwie – jeden model rodziny, jeden język, jeden kolor, jedna wiara... Jedna trzecia Polski to obszar stref wolnych od LGBT - uderza w ojczyznę Skorupa na łamach Onet.pl.

Katarzyna Skorupa to była reprezentantka Polski, która od kilku lat nie występuje już na polskich parkietach. 35-latka w 2011 roku odeszła z BKS-u Aluprof Bielsko-Biała do Chateau d'Ax Urbino i od tego czasu gra w różnych europejskich ligach. Na swoim koncie ma srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata, cztery krążki Ligi Mistrzyń i różnych krajowych zmagań.

Liga Siatkówki Kobiet traci swoją gwiazdę. Olga Strantzali we Włoszech

Super Raport 20 V (goście: Winnicki, Sekielski, Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.