Fabian Drzyzga: kim jest, sylwetka, żona, rodzina, osiągnięcia

i

Autor: CyfraSport Fabian Drzyzga: kim jest, sylwetka, żona, rodzina, osiągnięcia

Fabian Drzyzga: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Fabiana Drzyzgi: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-11 1:17

Polscy siatkarze, w tym Fabian Drzyzga, są jednymi z faworytów do złota! Igrzyska Olimpijskie w Tokio to wielka nadzieja na medal naszych "Orłów". Siatkarze pod wodzą Vitala Heynena jadą do Japonii w najsilniejszym możliwym składzie. Przez ostrą selekcję przeszedł Fabian Drzyzga. Nasz rozgrywający to zawodnik Asseco Resovii Rzeszów. Dwukrotny mistrz świata z pewnością marzy o dopisaniu sobie do kolekcji medalu Igrzysk Olimpijskich. IO Tokio: Kim jest Fabian Drzyzga? Sylwetka polskiego siatkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Vital Heynen nie miał łatwego zadania! Igrzyska Olimpijskie to najważniejsza impreza czterolecia, na którą wszyscy sportowcy czekają z wielkim utęsknieniem. Selekcjoner miał wielki kłopot bogactwa. W kadrze na IO siatkarzy znalazł się Fabian Drzyzga. Rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów jest wśród najlepszych polskich zawodników, którzy mają powalczyć o złoto w Tokio. Oczekiwania wobec naszych gwiazd są bardzo duże. Czy w stolicy Japonii Fabian Drzyzga i spółka będą w stanie im sprostać?

Zobacz także: Żona Fabiana Drzyzgi ujawniła prawdę na temat męża. Nie życzy córce tego samego

Fabian Drzyzga - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Fabian Drzyzga to jeden z bardziej utytułowanych reprezentantów Polski. Na swoim koncie ma dwa złote medale mistrzostw świata z Polski (2014) i Włoch oraz Bułgarii (2018). Nie brakowało go także w składzie kadry na finały Ligi Narodów w Chicago i Rimini (kolejno brązowy i srebrny medal). Z kadrą zdobywał także medale mistrzostw Europy. Sukcesów nie brakowuje także w jego "klubowym" CV. Fabian Drzyzga jest mistrzem Polski z 2015 roku. W tym samym roku zajął z Resovią drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Fabian Drzyzga - żona Monika, rodzina

Monika Drzyzga to żona Fabiana Drzyzgi, reprezentanta Polski w siatkówce. Jest znaną artystką makijażu. Drzyzgowie, według wspomnień pani Moniki, poznali się ok. 8-9 lat temu. - Zauważył mnie już wcześniej i przez rok próbował złapać ze mną kontakt. Byłam jednak wtedy zajęta, więc usłyszał od Oliwii, że nie ma szans - opowiadała na łamach TVP Sport. To Fabian Drzyzga pierwszy powiedział, że kocha swoją dziewczynę. - Nie szukałam związku. To Fabian pierwszy wiedział, że połączy nas coś wyjątkowego - mówi z rozbrajającą szczerością.

Zobacz także: Fabian Drzyzga po spotkaniu Polska – Argentyna: Nie jest tajemnicą, że na igrzyska pojadę ja i Grzegorz Łomacz

Fabian Drzyzga i Monika Drzyga wychowują córeczkę Julię, która urodziła się dwa lata po ślubie. Dziewczynka dopinguje tatę podczas różnych zawodów. - Ze stresu zjadła wszystko z torby mamusi - pisała na Instagramie podczas Memoriału Huberta Wagnera dumna mama. Ojcem siatkarza jest Wojciech Drzyzga, doskonale znany fanom siatkówki z roli komentatora!

Zobacz zdjęcia żony Fabiana Drzygi, Moniki Drzyzgi w galerii poniżej!

Fabian Drzyzga: Wygrane rozleniwiają, z porażek wyciągamy wnioski

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska  - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał

Polacy sięgną po medal na Igrzyskach Olimpijskich? Zagłosuj w naszej sondzie!

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze