Heynen mówi, co dalej z jego pracą z kadrą. Nie ma wątpliwości

2021-09-19 20:54
Vital Heynen o swojej przyszłości w reprezentacji Polski
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen o swojej przyszłości w reprezentacji Polski

– Mam takie przeczucie, że to był ostatni mecz, w jakim prowadziłem siatkarzy reprezentacji Polski – nie ukrywał Vital Heynen po zdobyciu brązowego medalu ME 2021. Belg wyraźnie sugeruje i zdaje sobie z tego sprawę, że nie ma po drugiej stronie woli przedłużenia kontraktu, przyznał jednak lojalnie, że skoro nie wykonał zadania na igrzyskach, to nie ma wielkich oczekiwań względem swojego ewentualnego pozostania na stanowisku.

Nie jest to wiadomość oficjalna, a sam szkoleniowiec nawet nie wie do kiedy ma umowę. - Nigdy ich nie czytam – przyznał w Spodku. – Naprawdę nie mam pojęcia do kiedy on obowiązuje. Czy mam już inne oferty? Nie, nikt mnie nie chce – śmiał się Belg, który panował pożegnać publiczność w katowickiej hali przemówieniem, ale mu... nie pozwolono. Wynikało to pewnie z jakichś zobowiązań wobec europejskiej federacji. – Chciałem powiedzieć, że ten medal należy też do nich, oni pomogli nam go zdobyć.

Wiemy, ile zarobią Polacy na brązowym medalu ME. Będzie co dzielić, takich pieniędzy jeszcze nie było

– Czemu miałbym wcześniej myśleć o prowadzeniu jakiegokolwiek innego zespołu niż Polski czy innym zajęciu? Przecież nie ma lepszej roboty na świecie – przekonywał Heynen, który miał się spotkać z siatkarzami przed ceremonią dekoracji i być może oficjalnie się z nimi pożegnać. – Czy gdyby gracze mnie poprosili, bym został, to zrobiłbym to? Może... To jest jasne, że moje relacje z nimi były specjalne. Powiedzcie mi, który z zawodników odmawiał przyjazdu na zgrupowania przez ten czas? Nie było takiego. I z tego jestem najbardziej dumny. Każdy chciał grać w reprezentacji Polski, każdy świetnie się bawił. Mam świetne porozumienie z wieloma graczami, mimo że media często piszą inaczej, zdaje sobie z tego sprawę. A czym jest ten medal? Potwierdzeniem, że cały czas należymy do światowej czołówki – podkreślił Heynen.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze