reprezentacja Polski siatkarzy

i

Autor: Cyfrasport reprezentacja Polski siatkarzy

popłynęły gratulacje

Iga Świątek nie mogła się powstrzymać. Tak zareagowała na sukces siatkarzy, musiała to napisać

2023-09-17 13:44

Iga Świątek odpoczywa po nieudanym US Open i zbiera siły na końcówkę sezonu 2023. W tym czasie fani w Polsce nie nudzili się jednak, bowiem zamiast zmagań na korcie mogli śledzić walkę naszych siatkarzy o mistrzostwo Europy. Walkę ostatecznie skuteczną – Polacy zrewanżowali się Włochom za porażkę w finale mistrzostw świata i pokonali ich w Rzymie 3:0, zdobywając złote medale. Na ten sukces nie mogła nie zareagować Iga Świątek.

Wygrana siatkarzy w meczu z Włochami jest wielowymiarowa. Oczywiście, przede wszystkim przyniosło nam to zwycięstwo w mistrzostwach Europy. To pierwsze złoto tej imprezy od 14 lat, a przy okazji odpłaciliśmy Włochom za to, że rok temu pokonali nas oni w finale mistrzostw świata. Co więcej, do historii przeszli Bartosz Kurek i Nikola Grbić – ten pierwszy jest bowiem jedynym polskim zawodnikiem, który sięgnął po dwa złota europejskiego czempionatu, natomiast serbski szkoleniowiec wyrównał rekordową serię zwycięstw siatkarzy w meczach o punkty. Teraz siatkarze mają czas na świętowanie oraz przyjmowanie gratulacji – a tych nie brakuje także od innych polskich sportowców.

Iga Świątek pogratulowała siatkarzom

Iga Świątek póki co odpoczywa przed kolejnymi wyzwaniami w tenisowym cyklu WTA. Nasza najlepsza tenisistka aktywnie śledzi to, co dzieje się w polskim sporcie, więc nie może dziwić fakt, że zdecydowała się ona pogratulować siatkarzom sięgnięcia po mistrzostwo Europy. – Brawo! Gratulacje – napisała Iga Świątek na portalu X (dawniej Twitter).

Sukces siatkarzy oczywiście nie umknął uwadze także innym obecnym i byłym tenisistkom. – Brawooo – napisała Magda Linette. Agnieszka Radwańska udostępniła zdjęcie siatkarzy z podpisem „Congratulations”, a na nieco dłuższy wpis zdecydowała się jej siostra. – Mistrzowie Europy!!! Brawo Panowie!!! Duma – napisała Urszula Radwańska.

Tomasz Fornal mieszka z Bartoszem Kurkiem i sobie chwali
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze