Siatkówka, Stefano Lavarini, zgrupowanie, Szczyrk

i

Autor: PZPS Trener kadry siatkarek Stefano Lavarini i jego podopieczne w Szczyrku

Kadra siatkarek już pracuje z nowym trenerem. Lavarini powiedział co z Joanną Wołosz

2022-05-17 10:24

Już pod koniec maja polskie siatkarki rozegrają pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Stefano Lavariniego. Włoski szkoleniowiec rozpoczął w tym tygodniu pracę z podopiecznymi na zgrupowaniu w Szczyrku. Na początek Lavarini szybko nauczył się okrzyku „Pol-ska!”, który pojawia się przy zagrzewaniu grupy do walki po przerwie branej przez trenera.

– Szczyrk to dobre miejsce na obóz, mamy wszystko, czego potrzeba, korzystamy z dwóch boisk i możemy pracować tak jak chcemy – komentuje trener Lavarini w wypowiedzi opublikowanej przez związek. – A spotkanie z siatkarkami? To trochę jak pierwszy dzień w szkole. Nikt nie wie czego się spodziewać, działa to zresztą w obie strony. Musimy zaczynać stopniowo, bo niektóre zawodniczki niedawno skończyły ligę i miały niewiele czasu na odpoczynek. Ale przecież za kilka tygodni rozpoczynamy już walkę w ważnych turniejach. Przez najbliższe dwa tygodnie nie będziemy czynić wielkich zmian, ustalimy sobie pewne cele i zaczniemy uczyć się ze sobą pracować, by się nawzajem poznać. Powiedziałem dziewczynom, żeby na razie pozostały sobą, dopiero potem będziemy się orientować, co warto zmienić – dodaje selekcjoner, który nie ma jeszcze pełnego składu do dyspozycji.

Trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do zwolnienia? „Mogliśmy zrobić więcej”

Sebastian Świderski opowiada jak wybierano trenerów siatkarskich reprezentacji

W szczególności w zgrupowaniu nie bierze udziału rozgrywająca numer jeden Joanna Wołosz, która w niedzielę 22 maja walczy jeszcze z drużyną Conegliano w finale Ligi Mistrzyń. Jak powiedział Lavarini, Wołosz dołączy do kadry po towarzyskich meczach Polski z Niemcami 24 i 25 maja, a przed wyjazdem do USA na pierwszy turniej Ligi Narodów, który zaczynają 31 maja.

Bohater Zaksy ma grać dla włoskiego potentata. Semeniuk przyjdzie do Perugii, a Grbić odejdzie?

– Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne – mówi libero kadry narodowej Maria Stenzel. – Trening typowo rozruchowy na pierwszy strzał, trochę intensywności, trochę techniki, ale bardzo na plus. Dobrze się to zaczęło.

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze