Siatkówka, MŚ, Polska - Brazylia, Kamil Semeniuk,Leal

Autor: FIVB Kamil Semeniuk i przyjmujący reprezentacji Brazylii Yoandy Leal

MŚ w siatkówce

Kamil Semeniuk wypowiedział się na po półfinale! Kolejny horror podczas mistrzostw świata, wszyscy zapamiętają ten mecz na długo

2022-09-10 22:04

Reprezentacja Polski dokonała niemożliwego w meczu półfinałowym z Brazylią. Podopieczni Nikoli Grbicia kilka razy przenosili się z piekła do nieba, ostatecznie to "Biało-Czerwoni" schodzili zwycięsko z parkietu. Mistrzowie świata będą mieli szansę na powtórzenie sukcesu sprzed ośmiu oraz czterech lat. Po meczu głos zabrał Kamil Semeniuk.

Podopieczni Nikoli Grbicia świetnie rozpoczęli pierwszą partię od kilkupunktowej przewagi nad rywalem. Z czasem różnica zaczęła topnieć i to Brazylijczycy przejęli inicjatywę. "Biało-Czerwoni" od połowy seta próbowali odrobić straty, udało się to na samym końcu, ale po zdobyciu remisowego punktu przy stanie 24:24 okazało się, że Aleksander Śliwka dotknął siatki i pierwszą partię ostatecznie wygrał zespół "Canarinhos". W drugim secie Polacy wyciągnęli lekcję i od początku rozpoczęli grać bardziej agresywnie w ataku, co przyniosło efekty oraz okazałe zwycięstwo 25:18. Rozpędzeni mistrzowie świata udowodnili w trzecim secie, że ten pierwszy był tylko "wypadkiem przy pracy" wygrywając 25:20. Wszyscy na trybunach myśleli, że mecz zakończy się w po czwartej partii, jednak Brazylijczycy postawili się i doprowadzili do tie-breaka, przez to wszyscy zgromadzeni w katowickim Spodku byli świadkami szalonej piątek partii, gdzie lepsi okazali się "Biało-Czerwoni".

Anna Kurek nie wytrzymała! Zalała się łzami, Bartosz Kurek zareagował momentalnie

Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?

Kamil Semeniuk wypowiedział się na temat ciężkiego spotkania w półfinale mistrzostw świata. - Ale co tam się przejmować jesteśmy w finale. To nie był najbardziej intensywny mecz w moim życiu przyznam szczerze, grałem w Kędzierzynie tie-break, a dodatkowo złoty set. Różnica jest taka, że kibice dzisiaj byli na hali, a wtedy była pustka - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski.

Gwiazdor Brazylii wprost o polskich siatkarzach. Dobitne słowa, taka opinia nie przejdzie bez echa

Semeniuk odniósł się przede wszystkim do spotkania z Brazylią. - Spodziewaliśmy się tego w tym spotkaniu, bo jednak jest to półfinał mistrzostw świata i żadna drużyna nie podda się po przegraniu seta. Trzeba było być czujnym, oni byli jak bokser, który mimo mocnych ciosów podnosił się i cały czas walczył, a także potrafił oddać. Najważniejsze, że wygraliśmy. Debiut w mistrzostwach świata z medalem to kosmiczna sprawa i został zrealizowany, bo zakładaliśmy, że chcemy zdobyć jakikolwiek medal, teraz patrzymy tylko w jeden kolor. Jutro zrobimy wszystko, oddamy całe swoje serce i zdrowie, aby złoty krążek zawisł jutro na naszych szyjach. Kluczem do zwycięstwa była cierpliwość i to, że jesteśmy drużyną przez duże D. Najważniejsze jest, że w kluczowych momentach wspieramy siebie nawzajem - podsumował gwiazdor reprezentacji Polski.

Analityk kadry siatkarzy wskazuje „SE” słabości Brazylii. „W niego wszyscy serwują”