Karol Kłos: Czekanie na igrzyska olimpijskie nie może nam zaszkodzić [WYWIAD WIDEO]

2020-07-06 13:38 Marek Żochowski
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2019, Karol Kłos, Polska - Czarnogóra
Autor: CEV Fragment meczu Polska - Czarnogóra w ME 2019. Karol Kłos rozpoczyna zagrywkę

Ponad 10 lat występuje już w reprezentacji Polski siatkarzy. Karol Kłos jest jednym z weteranów drużyny narodowej, która spędza czas w Spale pod kierunkiem Vitala Heynena w nietypowym roku bez wielkich imprez. Środkowy Skry Bełchatów nie potrafi nawet zliczyć, który to już jego obóz w spalskich lasach.

– Jeśli miałbym strzelać, to w Spale jestem chyba z dwudziesty raz – mówi Kłos w rozmowie z „Super Expressem”. – A może było tego więcej, bardzo dużo w każdym razie. Tu się nie nudzimy, mimo że znamy to miejsce jak własną kieszeń. Mi się Spała kojarzy przede wszystkim z ciężką pracą. Czas wolny jest spędzany na odpoczynku i regeneracji, bo kiedy daje się z siebie maksa na treningach, nie ma siły na nic innego – dodaje siatkarz kadry.

Karol Kłos na zgrupowaniu reprezentacji w Spale

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Reprezentanci Polski i ich trener za niespełna trzy tygodnie mieli zacząć zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Imprezę z powodu pandemii przeniesiono o 12 miesięcy i wszyscy teraz zastanawiają się czy to dla naszej drużyny dobrze czy źle.

Mateusz Bieniek wraca do zdrowia. Na razie może grać tylko w ping ponga [WIDEO]

– To, że na igrzyska olimpijskie będziemy czekać jeszcze rok, nie może nam przeszkodzić – uważa Kłos zwracając uwagę na inne walory tegorocznych zgrupowań. – Patrzę na to jak wyglądają nasze obozy i jaka panuje tutaj atmosfera. Jest bardzo dużo radości. Zazwyczaj w Spale nie ma na nic czasu, bo trzeba się przygotowywać do ważnych kolejnych imprez. Tymczasem w tej chwili jest luźno, swobodnie, widać dużo uśmiechów. Paradoksalnie pandemia nam pomoże w lepszym scalaniu drużyny, zresztą taki był zamysł tych obozów.

Martyna Grajber BEZ MAKIJAŻU. Najseksowniejsza polska siatkarka pokazała twarz bez upiększeń [ZDJĘCIE]

Polaków czekają pod koniec lipca towarzyskie mecze z Niemcami, Estonią i Finlandią. – Czy ja się bardzo stęskniłem za prawdziwym graniem? Nie wiem, szczerze mówiąc – nie ukrywa Kłos. – Poza tym to granie nie będzie takie normalne, bo z tego co wiem, wystąpimy przy pustych trybunach. Zawsze jest trochę inaczej, z kibicami adrenalina i chęci do gry są większe. Ale ponieważ długo odpoczywaliśmy od siatkówki, więc dobrze będzie coś wreszcie zagrać.

[CAŁY WYWIAD W ZAŁĄCZONYM MATERIALE WIDEO]

Najnowsze