Karol Kłos

i

Autor: Cyfra Sport Karol Kłos

Ostra krytyka

Karol Kłos zmasakrował system MŚ w siatkówce. Wytyka największy błąd, to nie powinno mieć miejsca

2022-09-03 15:41

Reprezentacja Polski świetnie prezentuje się w trwających właśnie mistrzostwach świata w siatkówce. Biało-Czerwoni pewnie wyszli z grupy, a w fazie pucharowej zostali rozstawieni z numerem „1”, dzięki czemu trafili na najsłabszego rywala. Problem w tym, że z zespołów, które awansowały, dwa były lepsze od Polaków. Winne zamieszaniu są nowe przepisy, które zostały bardzo mocno skrytykowane przez Karola Kłosa, czołowego zawodnika polskiej kadry.

Reprezentacja Polski bez większych problemów poradziła sobie w fazie grupowej. Polacy rozbili Bułgarię oraz Meksyk 3:0, a w ostatnim meczu w walce o pierwsze miejsce wygrali 3:1 z USA. Mimo że podopieczni Nikoli Grbicia mieli gorszy bilans setów od dwóch innych zespołów, to i tak zostali rozstawieni z jedynką w 1/8 finału. Wszystko dlatego, że FIVB zagwarantowało gospodarzom turnieju numery „1” i „2” bez względu na to, jakie miejsce zajmą w rankingu drużyn, które awansowały do dalszej rywalizacji. Taki pomysł i ciągłe zmiany regulaminu w najważniejszych imprezach w rozmowie z PAP bardzo ostro skomentował Karol Kłos.

Dramatyczne wyznanie Małgorzaty Glinki. Była gwiazda reprezentacji przeżyła straszne chwile, o wszystkim opowiedziała

Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

Gwiazdor reprezentacji nie zostawia suchej nitki na władzach siatkówki

Karol Kłos w ocenie sytuacji nie gryzł się w język. Jego zdaniem to wprost wypacza sportową rywalizację! – Dlaczego gospodarze niezależnie od wyników mieli zagwarantowane pierwsze miejsca? To jest wypaczanie sportowej rywalizacji. Po fazie grupowej można zrobić ranking, podliczyć punkty, sety i na tej podstawie ustalić, kto z którego miejsca przystępuje do fazy pucharowej – powiedział Kłos w rozmowie z PAP-em.

Skandal na MŚ w siatkówce! Na oczach milionów widzów łamano prawo, grozi za to surowa kara

Siatkówka, drabinka, faza pucharowa, MŚ siatkarzy 2022

i

Autor: Info SE Faza pucharowa MŚ 2022

Środkowy polskiej kadry uderzył nie tylko w obecny system, ale także ogólnie w zmiany, często wprowadzane przez FIVB. – W ogóle nie podoba mi się, że praktycznie co mistrzostwa zmieniane są reguły rozgrywania tak dużej imprezy. To jest niepoważne i szkodzi siatkówce – zakończył mocno Karol Kłos.

Zobacz metamorfozę Bartosza Kurka. Więcej w galerii poniżej:

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze