Polska - Bułgaria MŚ siatkarzy

i

Autor: Cyfra Sport Polska - Bułgaria MŚ siatkarzy

Niecodzienny incydent

Skandal na MŚ w siatkówce! Na oczach milionów widzów łamano prawo, grozi za to surowa kara

2022-09-02 16:12

Mistrzostwa świata w siatkówce przeszły w fazę play-off. Okazuje się jednak, w trakcie fazy grupowej doszło do bardzo niecodziennego incydentu – jak donosi „Przegląd Sportowych” w jednym z meczów Polaków doszło do złamania prawa! To wszystko działo się na oczach tysiące osób zgromadzonych w katowickim Spodku oraz milionów przed telewizorami. O wyegzekwowanie prawa będzie jednak bardzo trudno.

Reprezentacja Polski bez żadnego problemu awansowała do kolejnej fazy MŚ siatkarzy rozgrywanych w Polsce i Słowenii. Polacy wygrali bez straty seta z Bułgarią oraz Meksykiem, a na koniec fazy grupowej pokonali również USA, oddając rywalom tylko jednego seta. W pierwszym meczu fazy play-off zmierzą się z Tunezją i są murowanymi faworytami do zwycięstwa. Okazuje się jednak, że już w pierwszym meczu Polaków na mistrzostwach doszło do niemałego skandalu. Jak podaje „Przegląd Sportowy”, Bułgarzy w meczu z Biało-Czerwonymi złamali polskie prawo hazardowe.

Siatkarz wyjawił całą prawdę o Bartoszu Kurku. Tak zachowywał się od dawna, szczera opinia

Jakub Kochanowski ocenia formę kadry siatkarzy

Bułgarzy złamali prawo, bukmacherzy są wściekli. Nie będzie kary?

Z informacji przekazanych przez „Przegląd Sportowy” wynika, że Bułgarzy mieli na swoich koszulkach logo firmy bukmacherskiej, która nie posiada licencji w Polsce. Mimo że nie prowadzi ona nawet w naszym kraju żadnej działalności, to i tak w myśl ustawy hazardowej nie może być reklamowana na terenie Polski. Wychodzi więc na to, że Bułgarzy tym samym złamali prawo, reklamując nielicencjonowaną w naszym państwie firmę bukmacherską.

Czy Nikola Grbić zmieni Śliwkę na Fornala? Prezes PZPS Sebastian Świderski zabrał głos, zdecydowane stanowisko

Zobacz, jak zmieniał się Bartosz Kurek. Więcej w galerii poniżej:

Sprawa bardzo mocno oburzyła polskich bukmacherów. Jacek Jakubowski, członek zarządu Betcris Polska, wyjaśnił, że przy obecnej technologii widzowie, których mogły być miliony, szybko mogli zarejestrować się u bukmachera sponsorującego Bułgarów. – I nie jest to uczciwa konkurencja, bo my płacimy 12 proc. podatku od gier, czyli klient wpłaca 100 zł, a gra... za 88 zł. A w jego przypadku potencjalna wygrana jest mniejsza niż u innego, nielicencjonowanego bukmachera. Firmy takie, jak ta widoczna na strojach reprezentacji Bułgarii, takich obciążeń nie ponoszą – powiedział Jakubowski w rozmowie z portalem Sport.pl.

Karol Kłos szczerze podsumował Bartosza Kurka. Wymowne słowa pod adresem kapitana reprezentacji Polski

Za złamanie ustawy hazardowej grożą wysokie kary finansowe. Problemem może być jednak fakt, że Bułgarzy już opuścili Polskę, bowiem odpadli z turnieju. Odpowiednie służby powinny być już jednak zawiadomione, tak jak i PZPS, który na tę chwilę sprawy jeszcze nie skomentował.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany