Autor: Cyfrasport Kiedy grają siatkarze? O której mecz Polska - Kanada siatkówka KIEDY Polska - Kanada igrzyska kwalifikacje kolejny mecz Polaków

Walka o IO

2023-10-01 15:55

Kiedy grają siatkarze? O której mecz Polska - Kanada siatkówka KIEDY Polska - Kanada igrzyska kwalifikacje kolejny mecz Polaków. Polscy siatkarze walczą w Chinach o awans na igrzyska olimpijskie i po pierwszych dwóch meczach są na dobrej drodze. Choć w starciu z Belgią mieli sporo problemów, ostatecznie wygrali 3:2, a następnie pewnie pokonali Bułgarię 3:0, jednak przed nimi jeszcze trudniejsze zadanie. Poniżej dowiesz się, kiedy mecz Polska - Kanada. Siatkówka Polska - Kanada O KTÓREJ kiedy kolejny mecz siatkarzy

Kiedy grają siatkarze? Igrzyska kwalifikacje o której kolejny mecz Polaków

Początek turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich był dla polskich siatkarzy wyjątkowo trudny. Już w pierwszym meczu z Belgią mieli oni spore problemy i zaczęli od przegranego seta. Później wydawało się, że zmierzają po zwycięstwo 3:1, ale w końcówce czwartego seta wpadli w dołek i musieli walczyć w tie-breaku. W nim stali już pod ścianą i bronili piłki meczowej, jednak ostatecznie odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo na przewagi. Trudna przeprawa na otwarcie najwyraźniej była im potrzebna, bo w drugim spotkaniu podopieczni Nikoli Grbicia wyszli jeszcze bardziej skoncentrowani i pokazali swoją siłę przeciwko Bułgarii. Niedzielny mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0, po którym Polska objęła prowadzenie w tabeli. Na jej głównego rywala wyrasta Kanada, która także zgromadziła w dwóch meczach 5 punktów, a jest to najbliższy rywal polskich siatkarzy!

O której mecz Polska - Kanada siatkówka KIEDY Polska - Kanada

Kanada świetnie rozpoczęła turniej w Chinach od dość niespodziewanych zwycięstw z Holandią (3:2) i Argentyną (3:1). Dzięki temu jest jedyną niepokonaną drużyną obok Polski i razem z nią zajmuje obecnie dwa czołowe miejsca dające awans na igrzyska. Już w trzecim meczu dojdzie jednak do bezpośredniej konfrontacji, po której tylko jeden zespół pozostanie niepokonany. Wcześniej siatkarzy czeka jednak pierwszy dzień przerwy, wobec czego kibice muszą uzbroić się w cierpliwość przed hitowym meczem Polska - Kanada.

Mecz Polska - Kanada w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu odbędzie się we wtorek, 3 października, o godzinie 10:00. W poniedziałek siatkarze mają dzień wolny po dwóch pierwszych meczach. Przypomnimy, że awans na IO wywalczą dwa najlepsze zespoły turnieju rozgrywanego w Chinach.

Czy nasi siatkarze awansują na igrzyska w Paryżu?