Polska - Słowenia Kiedy półfinał siatkarzy 1/2 finału ME Kiedy polscy siatkarze grają półfinał ze Słowenią DATA GODZINA

i

Autor: CEV.eu Polska - Słowenia Kiedy półfinał siatkarzy 1/2 finału ME Kiedy polscy siatkarze grają półfinał ze Słowenią DATA GODZINA

ME siatkarzy

Kiedy siatkarze grają półfinał ze Słowenią 1/2 finału ME Polska - Słowenia Kiedy półfinał siatkarzy DATA GODZINA

2023-09-13 8:52

Polscy siatkarze zagrają w półfinale Mistrzostw Europy, a ich rywalem będzie Słowenia. Mecz Polska - Słowenia w 1/2 finału ME siatkarzy zostanie rozegrany w czwartek 14 września w Rzymie. Poniżej więcej informacji.Nasi siatkarze w półfinale zagrają ze Słowenią, która jest prawdziwą zmorą Biało-Czerwonych, - Wiem, że teraz będzie narracja o słoweńskiej klątwie, ale poprzednie mecze nie mają żadnego znaczenia - przekonuje Aleksander Śliwka, jeden z bohaterów meczu z Serbią (3:1). Sprawdź, kiedy półfinał siatkarzy Polska - Słowenia 1/2 finału ME Kiedy grają siatkarze w półfinale.

Polscy siatkarze zagrają ze Słowenią w półfinale Mistrzostw Europy,. Biało-Czerwoni awans do 1/2 finału wywalczyli, pokonując 3:1 Serbię. Dzień wcześniej Słowenia ograła 3:1 Ukrainę. W drugim półfinale ME siatkarzy Włochy zagrają z Francją. Mecz Polska - Słowenia w 1/2 finału ME siatkarzy zostanie rozegrany w czwartek 14 września w Rzymie. Poniżej więcej informacji.

ME siatkarzy: Polska - Słowenia Kiedy półfinał siatkarzy w Mistrzostwach Europy?

Polscy siatkarze awans do półfinału wywalczyli po ciężkim boju i zwycięstwie 3:1 nad Serbami. Kluczowy był trzeci set, który - prawdziwy horror. – Serbowie grali tak jak się spodziewałem, nie znaczy to że mam kryształowa kulę i umiem to przewidzieć. Po prostu pracowałem z tymi siatkarzami, wiem, jak się zachowają, jak będą reagować – powiedział trener Nikola Grbić. – Z zewnątrz widać też jak dobrą energią emanują na boisku. Cieszę się, że potrafiliśmy pokonać te trudności w tym meczu, bo jeśli mam być szczery, nawet jeżeli zabrało mi to z pięć lat życia, mówiąc w przenośni, wole wygrać właśnie w taki sposób niż łatwym 3:0. Bo to daje odwagę oraz świadomość, tego, że przeszło się przez trudne sytuacje - dodał Grbić.

Półfinał Polska - Słowenia zostanie rozegrany w Rzymie. Przed polskimi siatkarzami podróż z Bari do stolicy Włoch, a czasu na odpoczynek będą mieli mniej niż Słoweńcy, którzy awans do 1/2 finału wywalczyli dzień wcześniej. Półfinał Polska – Słowenia będzie powtórką z tego samego etapu imprezy w 2019 i 2021 r. (wtedy ulegliśmy), przy czym ten rywal to prawdziwa zmora Polaków w ME. Słowenia eliminował anas z walki o najwyższe miejsca EuroVolleya cztery razy z rzędu od 2015 do 2021 r.

Kiedy półfinał Polska - Słowenia w ME siatkarzy? Kiedy grają siatkarze półfinał ze Słowenią

Przed nami półfinał Polska - Słowenia. Być może w tym ważnym meczu ciężar gry weźmie na siebie Bartosz Kurek. Lider polskiego zespołu po problemach zdrowotnych wciąż szuka optymalnej formy i stracił miejsce podstawowego atakującego reprezentacji siatkarzy na rzecz Łukasza Kaczmarka. Selekcjoner Nikola Grbić podkreśla, że w przypadku Kurka nie chodzi wcale o kłopot fizyczny. Przyczyna jego problemów zdaniem szkoleniowca leży zupełnie gdzie indziej. I może zaskakiwać. – Kurek nie wygląda źle na treningach, jest wręcz dobry – potwierdza Grbić. – Dobry, bo wtedy... nie myśli za dużo – dodaje od razu Serb. I potem opowiada o tym nieco skomplikowanym przypadku swojego najbardziej doświadczonego kadrowicza. – Zbyt wiele sam od siebie wymaga i jest swoim najsurowszym krytykiem. Od razu zaznaczam, że nie ma to fatalnego wpływu na zespół, on nie przekazuje swoich frustracji na innych. Trzyma je w sobie – podkreśla Grbić.

Mistrzostwa Europy: Polska - Słowenia Kiedy siatkarze grają półfinał ze Słowenią ME

Mecz Polska - Słowenia w 1/2 finału siatkarskich Mistrzostw Europy zostanie rozegrany w czwartek 14 września 2023 w Rzymie. Początek meczu Polska - Słowenia o godzinie 18. Transmisja TV z ME siatkarzy na TVP 1 i Polsacie Sport.

QUIZ: Co wiesz o Wilfredo Leonie, gwiazdorze reprezentacji Polski siatkarzy? Jeśli jesteś prawdziwym kibicem, musisz zgarnąć 10 pkt!

Pytanie 1 z 10
W którym kraju urodził się Wilfredo Leon?
Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?
Najnowsze

Materiał sponsorowany