Kuba Kochanowski poprosił Bartosza Kurka, żeby zrobił TO. Odpowiedź była zaskakująca [WIDEO]

2020-04-08 10:46
Siatkówka, Jakub Kochanowski, ćwiczenie, przysiad
Autor: Instagram/kuba_kochan Kuba Kochanowski zaprezentował trudne ćwiczenie gimnastyczne

W gronie reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce popularne jest ostatnio przekazywane w mediach społecznościowych zadanie pod hasłem #kapitalnewyzwanie. Chodzi o to, by pokazać nietypowe ćwiczenie, po czym nominować kolejnego delikwenta – członka kadry narodowej do zrobienia czegoś podobnego. Swoje umiejętności pokazały już gwiazdy kobiecej i męskiej reprezentacji. Ostatnim w kolejce był środkowy Jakub Kochanowski. Mistrz świata z 2018 r. zrobił coś niezwykle trudnego i wyzwał na wirtualny pojedynek samego Bartosza Kurka.

Ćwiczenie, które zaproponował Kurkowi Kochanowski, to przysiad na jednej nodze, z angielska zwany „pistol squat”. Nie należy do łatwych... Jak piszą autorzy bloga Smart Gym: „Przysiad na jednej nodze jest najlepszym dowodem na to, że ciężary nie są niezbędne do rozbudowy dolnych partii mięśni. Co ciekawe, wiele osób, na co dzień trenujących nawet z bardzo dużym obciążeniem, nie jest w stanie poprawnie wykonać tego ćwiczenia. Pistol squat wymaga odpowiednio rozwiniętej mobilności w stawie kolanowym, biodrowym i skokowym. Nie obędzie się również bez odpowiedniej siły i koordynacji ruchowej oraz świadomości własnego ciała”.

Piękna polska siatkarka tęskni przez koronawirusa! Zdradziła, co zrobi po pandemii

Kurek odpowiedział Kochanowskiemu, ale nie powtórzył „pistol squata”. Od razu też wyjaśnił, czemu tak się stało. „Dzięki za nominację, Jakub. Jutro coś ogarnę” – odpisał Kurek. „Acha, próbowałem zrobić Twoje i... plecy mi przypomniały, żebym się nie wygłupiał na stare lata”.

– Zrób coś prostego, nie przemęczaj się – zachęcił kolegę z kadry „Kochan”.

Najnowsze