Liga Mistrzów siatkarzy. Znamy komplet ćwierćfinalistów. Są dwa polskie zespoły, odpadł gigant [WIDEO]

2020-02-19 22:36
Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Dawid Konarski, Liga Mistrzów
Autor: CEV Atak Dawida Konarskiego z Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn i Jastrzębskiego Węgla już od dłuższego czasu mieli zapewniony awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów sezonu 2019/20. W środę poznaliśmy komplet drużyn, które znalazły się w gronie ośmiu najlepszych klubów Europy.

Nie zabrakło megasensacji, bowiem w fazie pucharowej zabraknie rosyjskiego giganta, Zenita Kazań. Po tym jak wielokrotni mistrzowie Rosji i wieloletni dominatorzy europejskiej siatkówki dwukrotnie przegrali z jastrzębianami (2:3 i 1:3) w rundzie grupowej, znaleźli się pod ścianą. Mimo że w ostatniej kolejce zgodnie z planem pokonali Halkbank Ankara 3:1, to reszta nie leżała już w ich rękach. By awansować z drugiego miejsca w grupie musieli liczyć na to, że któryś z rywali w równoległych grupach straci punkty. Ostatecznie gwóźdź do trumny Rosjan wbili siatkarze Roeselare, którzy pokonując Vojvodinę 3:0, zapewnili sobie awans, grzebiąc nadzieje Zenita.

Z Ligą Mistrzów pożegnała się z tych samych powodów Verva Warszawa. Po niespodziewanej stracie punktów w meczach z niżej notowanymi przeciwnikami wicemistrzów Polski – podobnie jak Zenita – mógł uratować tylko cud, czyli wpadki innych zespołów. Poza tym musieliby wygrać w Perugii. Nic takiego nie nastąpiło, korzystnych rezultatów nie było, a warszawianie ulegli 1:3 i mogą się już skupić na polskiej lidze.

Ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów siatkarzy (losowanie par w czwartek, 20.02):
Zaksa Kędzierzyn (Polska)
Jastrzębski Węgiel (Polska)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)
Fakieł Nowy Urengoj (Rosja)
Sir Sicoma Perugia (Włochy)
Itas Trentino (Włochy)
Kuzbass Kemerowo (Rosja)
Knack Roeselare (Belgia)