Magdalena Stysiak

i

Autor: Cyfrasport Magdalena Stysiak w reprezentacji Polski

Liga Narodów, Serbia – Polska 3:1. Magdalena Stysiak: Zatkało nas, nie wiedziałyśmy co robić

2021-05-26 18:32

Drugi mecz polskich siatkarek w Lidze Narodów w Rimini nie poszedł zupełnie po ich myśli. Tylko w pierwszym secie zespół Biało-Czerwonych umiał nawiązać walkę z niegrającymi w najmocniejszym składzie rywalkami z Serbii. Porażka 1:3 była jednak w pełni zasłużona, bo od drugiego seta Serbia zaczęła dominować, a Polska słabła i straciła pomysł na przeciwstawienie się.

Podobnie jak w pierwszym meczu imprezy, z Włoszkami, wygranym po walce 3:2, najlepiej punktującą siatkarką zespołu polskiego była Magdalena Stysiak. Nasza bombardierka, która gra w tym turnieju na pozycji przyjmującej, zdobyła 15 pkt przy słabej skuteczności 31 procent. Była jednak jedyną siatkarką Biało-Czerownych, która czymkolwiek zagrażała przeciwniczkom, przede wszystkim na linii serwisowej. Gdy Stysiak zagrywała, mogliśmy liczyć na zyski, bo Serbki gubiły przyjęcie i nie umiały wyprowadzić płynnych ataków. To były jednak tylko chwilowe zrywy. Zabrakło wsparcia innych skrzydłowych (Smarzek, Górecka), kulało przyjęcie i blok. Po stronie Serbek brylowała niedawna siatkarka ŁKS, 21-letnia Katarina Lazović (18 pkt).

Siatkarki reprezentacji Polski trenują na ...plaży w Szczyrku.

Vital Heynen: Zakwaterowanie nas na piętrze z Iranem to proszenie się o kłopoty

Magda Stysiak nie mogła być po spotkaniu zachwycona tym, co się działo. Skomentowała po meczu: – Jestem smutna, miałam nadzieję, że zagramy dobrze. Ale nie wiem co powiedzieć. Serbia jest mocna, ale my zagrałyśmy gorzej. Mam nadzieję, że się nie poddamy i powalczymy w kolejnym meczu. Rywalki blokowały bardzo dobrze, to był być może największy problem dla nas, straciłyśmy tempo ataku, to był jeden z czynników porażki. Szkoda mi tego meczu, bo przestałyśmy go, a one są zawsze nakręcone. Stałyśmy i nie wiedziałyśmy co zrobić, zatkało nas. Podniesiemy się, mam nadzieję, że to nas dużo nauczy. To początek turnieju, liczę, że pokażemy jeszcze kawał dobrej siatkówki. Wszystko przed nami – powiedziała Stysiak z nadzieją w głosie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze