Maciej Muzaj rządzi w Rosji i ma wsparcie ukochanej. „Z tobą wszystko jest łatwiejsze” [ZDJĘCIA]

2019-11-11 12:56
Siatkówka, Maciej Muzaj, Antonina Zimny, Rosja
Autor: Instagram/a.zimny Maciej Muzaj z narzeczoną Antoniną Zimny w Rosji

123 punkty w pięciu meczach, dobra skuteczność w ofensywie i zdecydowane prowadzenie na liście bombardierów – oto dotychczasowy dorobek Macieja Muzaja w wymagającej lidze rosyjskiej. Atakujący reprezentacji Polski siatkarzy błyszczy za naszą wschodnią granicą i nie ukrywa, że byłoby mu o wiele trudniej, gdyby nie... obecność ukochanej.

Maciek kilka tygodni temu rozpoczął przygodę w położonym w głębi Rosji Surgucie w towarzystwie Antoniny Zimny, swojej dziewczyny. Piękna modelka nie wahała się ani chwili, by pojechać w nieznane razem z ukochanym. „Zawsze po twojej stronie, nawet w Rosji” – napisała Antonina na Instagramie, dodając jednoznaczny hashtag: #tochybamiłość. W rewanżu Maciek napisał: „Moje największe wsparcie. Z Tobą wszystko jest łatwiejsze”.

Zespół Muzaja Gazprom Jugra Surgut po słabszym początku rozgrywek ligowych (trzy porażki) odniósł dwa zwycięstwa z rzędu – 3:0 nad Nową Nowokujbyszewsk i 3:2 nad Uralem Ufa. W tym ostatnim spotkaniu polski siatkarz zaliczył aż 32 pkt, po raz drugi w sezonie przekraczając trzydziestopunktową granicę. Nasz atakujący dostał aż 62 piłki w ataku, z których skończył 29 (47 proc.). – W Rosji atakuję w jednym meczu tyle, co wcześniej w trzech. To obciążenie jest duże – przyznał ostatnio Muzaj w wywiadzie dla „SE”.