Mamy mistrzostwa Europy siatkarzy 2021! W Polsce odbędą się najważniejsze mecze

2019-12-05 12:17 Marek Żochowski
ME siatkarzy 2019 - DRABINKA. Kiedy, z kim i o której godzinie gra Polska?
Autor: Piotr Matusewicz / East News ME siatkarzy 2019 - DRABINKA. Kiedy, z kim i o której godzinie gra Polska?

Żadna poważna impreza siatkarska nie może się obyć bez Polski w roli organizatora. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że nasz kraj za dwa lata będzie jednym z czterech współgospodarzy ME siatkarzy, obok Czech, Estonii i Finlandii.

To Polska będzie jednak wyróżniona w tym gronie. Nad Wisłą odbędzie się najwięcej meczów, w tym te najważniejsze: cztery mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, obydwa półfinały, a ponadto mecz o brązowy medal i wielki finał. W Polsce zostanie rozegranych ogółem 25 spotkań. Zasady gry w ME będą takie jak w tym roku, czyli w turnieju weźmie udział 24 zespołów podzielonych na 4 grupy. Czołowa czwórka każdej grupy awansuje do kolejnej fazy. Polska jest organizatorem ME mężczyzn po raz trzeci. Poprzednie edycje odbyły się u nas w 2013 i 2017 roku.

– Jestem dumny i szczęśliwy, że Polska będzie jednym z czterech organizatorów EuroVolley 2021 mężczyzn. To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju. Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPS. – Cieszę się, że mistrzostwa ponownie odbędą się w czterech krajach. Ta formuła znakomicie służy promocji siatkówki w Europie, a dla nas gospodarzy – Czech, Estonii, Finlandii i Polski jest wyzwaniem, ale też dowodem zaufania ze strony Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Jestem przekonany, że wszyscy sprawimy ogromną radość fanom siatkówki w Europie!