Polska - Chiny

Autor: CYFRASPORT

MŚ w siatkówce: Meksyk nie dał rady Chinom

2014-09-03 22:30

Chiny wygrały swój drugi mecz na mistrzostwach świata w siatkówce i są niespodziewanym liderem grupy C. Tym razem ofiarą Azjatów padli Meksykanie, którzy poza pierwszym setem nie byli w stanie się im przeciwstawić. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Meksykanów. Cały pierwszy set był toczony pod ich dyktando, a końcowy wynik (25:20) doskonale oddaje ten stan rzeczy. Początek drugiej partii także należał do zespołu z Ameryki Łacińskiej. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić Chińczycy, którzy męczyli rywali celną i mocną zagrywką. Ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu w setach, co było dobrym prognostykiem na kolejne odsłony meczu. Te bowiem też należały do Azjatów, którzy dwukrotnie pewnie wygrali 25:20 i zapewnili sobie zwycięstwo w całym spotkaniu.

MŚ w siatkówce. Finlandia bez problemów ograła Koreę

Po tym starciu sytuacja obu ekip w grupie jest zgoła odmienna. Chiny odniosły drugą wygraną i z 6 punktami na koncie są niespodziewanym liderem grupy C. W kolejnym spotkaniu zmierzą się z faworyzowaną Bułgarią. Meksyk z kolei oba swoje mecze przegrał i mocno zredukował szanse na wyjście z grupy. Jego kolejnym rywalem będzie Rosja, a więc jeden z najpoważniejszych kandydatów do końcowego tryumfu w mistrzostwach świata.

Meksyk - Chiny 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 20:25)

Meksyk: Vargas, Quinones, Guerra, Rangel P., Cordova, Aguilera, Rangel J. (libero) oraz Barajas, Meyer, Herrera

Chiny: Yuan, Liang, Zhong, Cui, Jiao, Geng, Ren i Kong (libero) oraz Li, Ji, Kou, Xu

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!