Reprezentacja USA, finał Ligi Światowej

Autor: Facebook

MŚ w siatkówce: Różnica klas, USA rozgromiło Portoryko

2014-09-04 17:00

Reprezentacja USA w meczu z Portoryko nie pozostawiła wątpliwości, kto jest lepszy, wygrywając pewnie 3:0 (25:15, 25:8, 25:20). Ekipa z Ameryki Środkowej przez cały mecz nie miała absolutnie nic do powiedzenia. Na szczególną uwagę zasługuje drugi set, który "Jankesi" wygrali aż 25:8! Czy to zwiastuje ich powrót do wysokiej formy?

Przewaga USA w tym meczu nie podlegała wątpliwości ani przez moment. Portoryko zostało zdominowane już na początku meczu, a kolejne sety tylko to potwierdzały. Siatkarze z Ameryki Środkowej najbardziej mogli to odczuć w drugiej partii, w której zdołali zdobyć zaledwie 8 punktów. Jedynie w trzecim secie podjęli rękawicę i starali się powalczyć z Amerykanami, ale mimo prowadzenia na drugiej przerwie technicznej 16:14 ostatecznie przegrali 20:25 i w całym meczu 0:3.

TVP atakuje Polsat: To oni są winni, że mundial jest zakodowany!

Stany Zjednoczone wygrały drugi mecz na mistrzostwach świata. Choć w poprzednim spotkaniu uległy Iranowi 2:3, tym razem pokazały, że forma zwyżkuje i jeszcze nie należy ich skreślać. 6 września formę Amerykanów zweryfikuje Francja. Z kolei Portoryko po trzech meczach ma 0 punktów, co więcej nie wygrało też ani jednego seta. Udział w mundialu zakończy więc najpewniej na pierwszej fazie grupowej. W kolejnym spotkaniu powalczy o honor z Włochami.

Portoryko - USA 0:3 (15:25, 8:25, 20:25)

Portoryko: Goas, Torres, Soto, Roman, Cruz, Muniz, Del Valle (libero) oraz Ortiz, Morales, Jose Rivera, Jackson Rivera

USA: Anderson, Christenson, Sander, Holt, Lee, Lotman, Shoji E. (libero)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!