Polscy siatkarze, Bartosz Kurek

i

Autor: Jacek Kozioł / SUPER EXPRESS Polscy siatkarze, Bartosz Kurek

Warto zanotować

Najważniejsze imprezy sportowe w 2023 roku. Jakie ważne wydarzenia czekają nas w kolejnych miesiącach?

2023-01-01 14:00

Rok 2022 przechodzi powoli do historii. Pod kątem sportowym z pewnością będziemy wspominać go bardzo dobrze, przyniósł bowiem szereg emocji oraz pozytywnych występów reprezentantów Polski. Wystarczy wspomnieć choćby znakomity występ siatkarek na MŚ czy srebrny medal zdobyty podczas światowego czempionatu przez ich kolegów. Mnóstwo wrażeń dostarczył również zakończony niedawno mundial w Katarze. Życie nie znosi jednak próżni, także w przyszłym roku będziemy zatem świadkami kilku głośnych imprez sportowych. Na co kibic sportu powinien przygotować się w najbliższych miesiącach? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Piłka nożna

Choć dopiero co zakończyliśmy mistrzostwa świata w Katarze, w 2023 roku także czeka nas sporo emocji związanych z futbolem. Kibice będą mogli emocjonować się chociażby mistrzostwami Europy dla zawodników do lat 21, które w czerwcu i lipcu odbędą się w Rumunii oraz Gruzji. Na turnieju nie zobaczymy niestety reprezentacji Polski, która w eliminacjach musiała uznać wyższość Niemców, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Jeśli ktoś nie jest fanem młodzieżowej piłki, będzie mógł śledzić Klubowe MŚ, które na początku lutego rozegrane zostaną w Maroku. W miniturnieju udział wezmą najlepsze klubowe drużyny poszczególnych kontynentów, w tym reprezentujący Europę Real Madryt. Rok 2023 to także czas, w którym wyłonimy najlepszą reprezentacyjną drużynę w Azji (Puchar Azji: 16.06 – 16.07).

Siatkówka

Powody do radości będą mieli także fani siatkówki, na przełomie sierpnia i września we Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej i Izraelu rozegrane zostaną bowiem mistrzostwa Europy mężczyzn w tej dyscyplinie. Jednym z faworytów będą naturalnie reprezentanci Polski, którzy na poprzedniej imprezie tej rangi zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Podopieczni Nikoli Grbicia po udanych w ich wykonaniu mistrzostwach świata (srebrne medale) z pewnością będą mieli chrapkę na zdobycie drugiego takiego tytułu w historii. Biało-czerwoni w grupie zmierzą się z Macedonią Płn., Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią i wydają się murowanym faworytem do awansu z pierwszego miejsca. Jak będzie? Czas pokaże.

Piłka ręczna

Na początku 2023 roku będziemy także świadkami dużej imprezy organizowanej w naszym kraju. To właśnie w Polsce, a także w Szwecji odbędą się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W turnieju naturalnie wezmą udział także biało-czerwoni. Choć podopieczni Patryka Rombla nie są zaliczani do grona faworytów, gorąco liczymy, że będą w stanie sprawić niejedną niespodziankę i napsuć krwi faworytom. Pod koniec roku swoje święto będą miały także panie – na przełomie listopada i grudnia w Skandynawii odbędą się MŚ kobiet.

Pozostałe dyscypliny

Także fani pozostałych dyscyplin sportowych nie powinni mieć powodów do narzekań. W trakcie kolejnych dwunastu miesięcy będziemy mogli emocjonować się m.in. takimi zawodami jak:

  • X Games (27.01 – 29.01)
  • Igrzyska Europejskie (21.06 – 02.07)
  • MŚ w Lekkoatletyce (19-27.08)
  • MŚ w Kolarstwie (sierpień)
  • MŚ w Biathlonie (08-19.02)
Sonda
Czy wydarzenia sportowe w 2023 roku wydają ci się interesujące?
Najnowsze