Siatkówka, Liga Mistrzyń, Developres Rzeszów, VakifBank Stambuł, Anna Stencel

Autor: CEV Anna Stencel atakuje w meczu ćwierćfinału LM z VakifBankiem Stambuł

Nie rozbiły banku, ale walczyły bardzo dzielnie. Developres Rzeszów poza Ligą Mistrzyń

2022-03-16 18:46

Siatkarki Developresu Rzeszów przegrały rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligii Mistrzyń z VakifBankiem Stambuł 1:3 (15:25, 19:25, 25:23, 23:25) i odpadły z rozgrywek. Rzeszowianki były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, ale rywalki wykazały w końcówce IV seta więcej zimnej krwi.

Przed tygodniem Developres sprawił wielką sensację i pokonał u siebie utytułowanego rywala 3:2. Przed rewanżem do jednak VakifBank, sponsorowany przez drugi największy bank w Turcji, był faworytem do awansu. Dwie pierwsze partie to potwierdziły, bo należały do podopiecznych Giovanniego Guidettiego, które dominowały na parkiecie. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się szybkim 0:3, to rzeszowianki poderwały się do walki. Zaczęły grać bez respektu dla rywala, dobrze funkcjonował zarówno blok i atak Polek. Świetnie grała Jelena Blogojević. Developres prowadził 20:17, ale dał się dogonić rywalkom i na tablicy w końcówce najczęściej widniał remis. Jednak to Polki zdobyły dwa ostatnie punkty, a błędy przytrafiły się nawet świetnej  przyjmującej Vakifbanku, Brazylijce Gabi. W czwartym secie trwała jeszcze bardziej wyrównana walka niż w poprzednim. Devlopres wyszedł na prowadzenie 23:22 po silnym zbiciu Blagojević.

Andrzej Wrona po raz pierwszy pokazał, jak wygląda jego córka! Ten widok przeraził fanów, wszystko przez jeden szczegół

Jednak w końcówce to gwiazdy tureckiego zespołu przesądziły o losach meczu. Najpierw punkt zdobyła Isabelle Haak, a mecz zakończyła Gabi atakiem z lewego skrzydła. Podopiecznym Stephane'a Antigi należą się jednak duże brawa za wyrównany dwumecz z czołową drużyną Europy i świata, która pozostaje głównym faworytem do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzyń.

Trener Jastrzębskiego Węgla Andrea Gardini: Lubię wygrywać z Włochami [WYWIAD]