Nokaut pod siatką. Węgierki "zjedzone" w niewiele ponad godzinę

2021-11-24 20:25
Chemik Police
Autor: EastNews Siatkarki Chemika Police po wygranej akcji

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zainaugurowały dzisiaj występy w Lidze Mistrzyń. Węgierki z Fatum Nyiregyhaza były bez szans i zostały rozbite przez mistrzynie Polski w niewiele ponad godzinę. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego dominowała w każdym elemencie gry.

Zespół z Polic przeniósł się na mecze Ligi Mistrzyń do szczecińskiej Netto Areny. Dzięki temu znacznie więcej kibiców mogło oglądać ich występ. Było co oklaskiwać, bo mistrzynie Polski zagrały bardzo dobry mecz. W pierwszej szóstce trener Nawrocki wystawił 18-letnią Martynę Czyrniańską, dla której było pierwszy występ w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Nie było mowy o żadnej tremie, bo różnica klasy między zespołami była widoczna od pierwszych piłek. Bardzo dobrze grą mistrzyń Polski kierowała Marlena Kowalewska. Jovana Brakocević – Canzian dominowała w ataku, a Agnieszka Kąkolewska w grze na siatce. Dzięki dużej przewadze trener Nawrocki mógł sprawdzić wszystkie zawodniczki. Węgierki w trzeciej partii próbowały nawiązać wyrównaną grę, ale tylko do stanu 9:6 dla Chemika. Po 66. minutach było po zabawie. Tak ekspresowo policzanki nie wygrały żadnego meczu w rodzimej TAURON Lidze w tym sezonie. Najwięcej punktów dla Chemika zdobyły, Jovana Brakocević - Canzian (13) i Agnieszka Kąkolewska (10), którą wybrano MVP meczu.

Oto faworyci do objęcia kadry siatkarzy. Obaj mają medale olimpijskie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze