Polska - Azerbejdżan NA ŻYWO w INTERNECIE

Autor: MAGDALENA PASIEWICZ / SE Polska - Azerbejdżan NA ŻYWO w INTERNECIE

Polska - Azerbejdżan: Polki wygrały grupę kwalifikacyjną! Gładkie zwycięstwo z Azerbejdżanem

2020-01-10 21:28

Biało-czerwone z kompletem zwycięstw meldują się w półfinale kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich! Ostatnim rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego były Azerki, które do tej pory urwały przeciwniczkom w Apeldoorn tylko jednego seta! Polki rezerwowym składem bez problemów rozgromiły przeciwniczki 3:0, tylko raz pozwalając im zdobyć więcej niż 20 punktów!

Polska - Azerbejdżan 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Polska: Alagierska, Fedusio, Górecka, Jagla, Kąkolewska, Kowalewska, Łukasik, Mędrzyk, Smarzek, Stencel, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz

Azerbejdżan: Abdulazimova, Alishanova, Aliyeva, Azizova, Bashnakova, Gurbanova, Karimova, Kiryliuk, Pavlenko, Rahimova, Samadova, Yagubova

Niemcy czy Turcja? Takie pytanie przed ostatnim meczem fazy grupowej kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich zadawali sobie kibice reprezentacji Polski. Biało-czerwone już po meczu z Holandią były pewne awansu do półfinału. W piątkowe popołudnie okazało się, że przeciwniczkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie jedna z tych reprezentacji! O tym, z kim zagrają Polki decydował mecz z Azerbejdżanem.

Selekcjoner kadry zdecydował się nieco rotować składem, dając szansę zawodniczkom nieco mniej eksploatowanym w poprzednich meczach. To jednak nie wpłynęło znacząco na poziom gry. Pierwszy set był wyrównany do stanu 14:14. Po chwili było już 19:15, a partia zakończyła się wynikiem 25:19. Drugi set, w którym wprowadzane były kolejne, rezerwowe zawodniczki zakończył się takim samym rezultatem. Wówczas było już pewnym, że awansujemy do półfinału kwalifikacji IO z pierwszego miejsca w grupie.

Biało-czerwone wygrały też trzeciego seta, choć na początku przegrywały nawet trzema punktami. Z czasem jednak sytuacja wróciła do normy i od stanu 12:15, Polki wyszły do zwycięstwa 25:23 i mogły wracać do hotelowych pokojów z kolejnym zwycięstwem za trzy oczka! Kolejnymi rywalkami ekipy Nawrockiego będzie kadra Turcji! Mecz odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o 20:45! Relacja na żywo na Sport.se.pl.