Polska - Azerbejdżan: Polki wygrały grupę kwalifikacyjną! Gładkie zwycięstwo z Azerbejdżanem

2020-01-10 21:28 MSo
Polska - Azerbejdżan NA ŻYWO w INTERNECIE
Autor: MAGDALENA PASIEWICZ / SE Polska - Azerbejdżan NA ŻYWO w INTERNECIE

Biało-czerwone z kompletem zwycięstw meldują się w półfinale kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich! Ostatnim rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego były Azerki, które do tej pory urwały przeciwniczkom w Apeldoorn tylko jednego seta! Polki rezerwowym składem bez problemów rozgromiły przeciwniczki 3:0, tylko raz pozwalając im zdobyć więcej niż 20 punktów!

Polska - Azerbejdżan 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Polska: Alagierska, Fedusio, Górecka, Jagla, Kąkolewska, Kowalewska, Łukasik, Mędrzyk, Smarzek, Stencel, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz

Azerbejdżan: Abdulazimova, Alishanova, Aliyeva, Azizova, Bashnakova, Gurbanova, Karimova, Kiryliuk, Pavlenko, Rahimova, Samadova, Yagubova

Niemcy czy Turcja? Takie pytanie przed ostatnim meczem fazy grupowej kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich zadawali sobie kibice reprezentacji Polski. Biało-czerwone już po meczu z Holandią były pewne awansu do półfinału. W piątkowe popołudnie okazało się, że przeciwniczkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie jedna z tych reprezentacji! O tym, z kim zagrają Polki decydował mecz z Azerbejdżanem.

Selekcjoner kadry zdecydował się nieco rotować składem, dając szansę zawodniczkom nieco mniej eksploatowanym w poprzednich meczach. To jednak nie wpłynęło znacząco na poziom gry. Pierwszy set był wyrównany do stanu 14:14. Po chwili było już 19:15, a partia zakończyła się wynikiem 25:19. Drugi set, w którym wprowadzane były kolejne, rezerwowe zawodniczki zakończył się takim samym rezultatem. Wówczas było już pewnym, że awansujemy do półfinału kwalifikacji IO z pierwszego miejsca w grupie.

Biało-czerwone wygrały też trzeciego seta, choć na początku przegrywały nawet trzema punktami. Z czasem jednak sytuacja wróciła do normy i od stanu 12:15, Polki wyszły do zwycięstwa 25:23 i mogły wracać do hotelowych pokojów z kolejnym zwycięstwem za trzy oczka! Kolejnymi rywalkami ekipy Nawrockiego będzie kadra Turcji! Mecz odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o 20:45! Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Na żywo

Polska - Azerbejdżan

Zapraszamy na relację na żywo z meczu kwalifikacji Igrzysk Olimpijskich Polska - Azerbejdżan. Początek spotkania o godzinie 20:00.

ZNAMY SKŁADY!

Polska: Alagierska, Fedusio, Górecka, Jagla, Kąkolewska, Kowalewska, Łukasik, Mędrzyk, Smarzek, Stencel, Stenzel, Stysiak, Wójcik, Wołosz

Azerbejdżan: Abdulazimova, Alishanova, Aliyeva, Azizova, Bashnakova, Gurbanova, Karimova, Kiryliuk, Pavlenko, Rahimova, Samadova, Yagubova

Biało-czerwone są już pewne awansu do półfinału kwalifikacji olimpijskich. Potrzeba jednak co najmniej dwóch setów, by wyjść do niego z pierwszego miejsca w grupie.

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia w drugiej grupie. Po triumfie nad Chorwatkami, wygrały ją Niemki. Drugie miejsce po horrorze z Belgijkami zajęły Turczynki (3:2).

Tak prezentuje się wyjściowy skład Polek: Stencel, Kąkolewska, Wołosz, Smarzek-Godek, Stysiak, Wójcik, Stenzel (libero)

Czas na hymny narodowe!

Trwa prezentacja obu zespołów. Przypominamy - dwa wygrane sety dadzą Polkom wyjście z grupy z pierwszego miejsca!

Trener Jacek Nawrocki zdecydował się nieco wymieszać skład. Czy rezerwowa drużyna poradzi sobie z Azerkami?

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Serwują Azerki.

1:2

Pierwszy punkt zdobywają Polki. W kolejnej akcji piłka po dobrej obronie Stencel spada między cztery Biało-czerwone, a po chwili zablokowana jest Smarzek-Godek.

2:4

As serwisowy Kiryliuk! Pierwszy punkt bezpośrednio z zagrywki w tym meczu!

7:6

Pierwszy atak Stencel nie wyszedł, ale ponowienie już znalazło dało Biało-czerwonym punkt. W końcu udało się też popracować blokiem. Stysiak i Kąkolewska zatrzymał akcję Azerek.

7:9

Nie trafiła w piłkę Magda Stysiak. Po wystawie Wołosz... minęła się z nią i nie trafiła czysto. Niełatwo gra się, mając już pewny awans.

8:11

Smarzek-Godek zatrzymana na podwójnym bloku. To największa przewaga Azerek w tym meczu!

11:12

Sprytną kiwką popisała się Magda Stysiak - co najważniejsze, była ona skuteczna, choć nieco szczęśliwa. Azerki wykorzystały pierwszy challenge, ale nie było przewinienia Polek.

13:13

Kolejny blok Polek! Świetna zagrywka Kąkolewskiej pozwala Biało-czerwonym ustawić dłonie nad siatką jak najszczelniej!

16:14

As serwisowy Wójcik! Azerki stały jak zaczarowane - żadna nie ruszyła do piłki.

19:15

Choć nie gramy najsilniejszym składem, to wygląda to coraz lepiej! Najpierw atakuje Stysiak, potem znowu punktujemy blokiem. Brawo!

22:16

Gurbanova zatrzymana na podwójnym bloku, po chwili Azerki wystawiają piłkę do... nikogo. Nie możemy wypuścić już tego pierwszego seta!

24:18

Wójcik świetnie atakuje ze skrzydła i mamy piłkę setową!

24:19

Polki już cieszyły się z wygrania pierwszego seta! Po challenge'u chwilę jeszcze pogramy - piłka spadła jednak w boisko...

25:19

KONIEC PIERWSZEGO SETA!

Piłka po bloku spada w pole Azerek. 1:0 - jesteśmy o krok od awansu do półfinału IO z pierwszego miejsca!

Zwycięstwo w jeszcze jednym secie sprawi, że Polki w sobotę zagrają z Turczynkami.

0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

Na boisku pojawiają się Kowalewska czy Łukasik - drobne zmiany w wyjściowym składzie Polek.

2:1

Kolejny punkt na naszym koncie. Tym razem po błędzie Azerki, która wyrzuca serwis na aut.

4:1

Świetnie uderza z przechodzącej piłki Łukasik. Nieco szczęśliwie kontynuujemy kolejną akcję - świetna samoasekuracja Wójcik i po kontrze Azerek gramy blokiem.

7:5

Nie kończą kolejnych ataków Polki i Azerki. Niestety, piłka w końcu spada i to po naszej stronie. Bardzo nierówny blok w wykonaniu Biało-czerwonych.

10:7

Wściekła Stysiak po nieudanej akcji huknęła jak z armaty! Łukasik po plecach Azizovej atakuje w aut. Uciekamy z wynikiem!

12:7

W sam narożnik trafia Wójcik. Trener Azerbejdżanu prosi o przerwę.

16:10

Niestety, zablokowane Polki. Wójcik złapana przez dwie Azerki. Na szczęście szybko wracamy na sześciopunktowe prowadzenie!

18:13

Po profesorsku zagrała Kowalewska. Świetnie przebiła piłkę przy rozegraniu. Uśmiechy na twarzach Polek!

18:15

Punkt z zagrywki Bashnakovej. Duże problemy z przyjęciem miała Wójcik i nie udało się utrzymać piłki w grze.

18:16

Topnieje nasza przewaga. Trener Nawrocki zdecydował się o wzięcie czasu!

20:16

Świetnie broni Stencel atak rywalek, Górecka uderza po bloku i mamy dwudziesty punkt!

21:19

Świetnie w okolice linii kiwa Łukasik, ale Samadova po chwili dobrze uderza o nasz blok. Cały czas to tylko dwa punkty przewagi.

23:19

Znakomity blok Agnieszki Kąkolewskiej! Świetnie upilnowała Kiryliuk na środku pola Polka. Dwa punkty od pewnego, pierwszego miejsca w grupie. Czas dla Azerbejdżanu!

24:19

Piłka setowa dla Polek!

25:19

KONIEC SETA! 2:0! Polki pewne awansu do półfinału z pierwszego miejsca w grupie!

0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA!

2:1

Polki nie wyglądają jakby chciały się bawić i kontynuować meczu. Nie ma mowy o rozluźnienia! Chcemy wygrać 3:0!

4:4

Bardzo duże zmiany w wyjściowej szóstce Polek. Jest Alagierska, Jagła czy Wójcik!

5:6

Emocje powoli opadają. Mimo to, na boisku jest ciekawie. Jedną z najdłuższych akcji meczu wygrywają Azerki!

7:9

Zmiana w składzie Polski: pojawia się Monika Fedusio, która przez wielu kibiców może nie być jeszcze kojarzona. To młoda nadzieja siatkówki, rocznik 1999. To jedna z tych, które za kilka lat mają stanowić o sile kadry.

8:11

Samadova huknęła ze skrzydła i Azerki wychodzą na trzypunktowe prowadzenie. Polki mają kłopoty ze skończeniem pierwszej akcji!

11:14

Fedusio obija blok Azerek i piłka spada na aut. Niestety, Alagierska po chwili trafia w siatkę z zagrywki. Szkoda takich błędów.

13:15

Tak wygląda plan sobotnich zmagań w kwalifikacjach olimpijskich!

,p>

15:16

Ciekawie robi się w trzeciej partii. Fedusio świetnie gra w obronie, ale kolejnej piłki w końcu nie była w stanie podbić. Mimo to, zaledwie jeden punkt różnicy!

17:16

Wychodzimy na prowadzenie w samej końcówce!

19:18

Świetnie działa dziś nasz blok! Tym razem zatrzymuje rywalki duet Alagierska-Górecka!

20:18

I jeszcze as serwisowy Kowalewskiej!

21:18

Świetnie podbija piłkę Jagła i Łukasik z kontry, po bloku wyprowadza nas na trzypunktowe prowadzenie. Trener Azerek prosi o przerwę!

22:20

Stysiak wchodzi zadaniowo za zagrywkę, ale serwuje prosto w siatkę. Trzy punkty dzielą nas od końca meczu!

23:21

Złapana na blok zostaje Łukasik, ale Kowalewska daje jej drugą szansę i ta naprawia swój błąd.

24:22

PIŁKA MECZOWA DLA POLEK!

25:23

KONIEC MECZU! Świetny mecz Polek, które meldują się w półfinale kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich z pierwszego miejsca w grupie!