Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Belgowie nie mieli nic do powiedzenia w zderzeniu z polską machiną. Biało-Czerwoni zdeklasowali rywali

2021-05-13 22:20

Po długiej przerwie w grze polska reprezentacja bardzo dobrze zaprezentowała się w spotkaniu z Belgią. Biało-Czerwoni wygrali dość nietypowo, bo aż... 4:0! Wszystko dlatego, że trenerzy obu zespołów umówili się na minimum cztery sety, a Polacy po prostu zdeklasowali Belgów. Warto jednak podkreślić, że w zespole naszych rywali zabrakło kilku bardzo ważnych zawodników, którzy mieliby szansę postawić się podopiecznym Vitala Heynena.

Przed nami pierwszy etap przygotowań reprezentacji Polski do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy rozpoczęli niedawno zgrupowanie w Spale, gdzie obecnie, pod okiem Vitala Heynena, trenuje 24 zawodników. Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski w siatkówce po raz ostatni grała w lipcu 2020 roku. „Biało-Czerwoni” rywalizowali wówczas dwukrotnie z Niemcami i były to spotkania towarzyskie, tak samo jak te z Belgią, które zostaną rozegrane 13 i 14 maja.

W pierwszym starciu reprezentacji Polski z Belgami doszło do zderzenia dwóch siatkarskich światów. Nasi zawodnicy grali na pełnym luzie i choć zespoły grające w kolejnych setach były mocno przemieszane, to nie przeszkadzało to Polakom w rozbijaniu rywali. W pierwszym secie mocno we znaki dał się Belgom Bartosz Bednorz, który nie raz zapunktował bezpośrednio z zagrywki. Skuteczny w ataku był również Łukasz Kaczmarek.

Kolejne sety były do siebie bardzo podobno, choć zmieniali się wykonawcy. W dalszej części meczu świetnie wpisywali się Konarski i Kwolek. Oprócz skutecznych, mocnych ataków nasi zawodnicy świetnie radzili sobie w bloku, którym zdobyli niezwykłą jak na mecze siatkówki liczbę punktów. Belgowie postawili twardsze warunki jedynie w ostatnim, czwartym secie, ale wygrana Polaków nie była w żaden sposób zagrożona.

Polska – Belgia 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17)

Polska: Konarski, Komenda, Kaczmarek, Szalpuk, Kłos, Fornal, Popiwczak, Bednorz, Huber, Janusz, Kochanowski, Kwolek

Belgia: Steuer, van Else, van de Velde, D'Heer, Cox, van Hoyweghen, Rotty Wing, Thys, Ribbens, Plaskie, Desmet, Kindt, Reggers, Brems