Belgowie nie mieli nic do powiedzenia w zderzeniu z polską machiną. Biało-Czerwoni zdeklasowali rywali

2021-05-13 22:20
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Po długiej przerwie w grze polska reprezentacja bardzo dobrze zaprezentowała się w spotkaniu z Belgią. Biało-Czerwoni wygrali dość nietypowo, bo aż... 4:0! Wszystko dlatego, że trenerzy obu zespołów umówili się na minimum cztery sety, a Polacy po prostu zdeklasowali Belgów. Warto jednak podkreślić, że w zespole naszych rywali zabrakło kilku bardzo ważnych zawodników, którzy mieliby szansę postawić się podopiecznym Vitala Heynena.

Przed nami pierwszy etap przygotowań reprezentacji Polski do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy rozpoczęli niedawno zgrupowanie w Spale, gdzie obecnie, pod okiem Vitala Heynena, trenuje 24 zawodników. Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski w siatkówce po raz ostatni grała w lipcu 2020 roku. „Biało-Czerwoni” rywalizowali wówczas dwukrotnie z Niemcami i były to spotkania towarzyskie, tak samo jak te z Belgią, które zostaną rozegrane 13 i 14 maja.

W pierwszym starciu reprezentacji Polski z Belgami doszło do zderzenia dwóch siatkarskich światów. Nasi zawodnicy grali na pełnym luzie i choć zespoły grające w kolejnych setach były mocno przemieszane, to nie przeszkadzało to Polakom w rozbijaniu rywali. W pierwszym secie mocno we znaki dał się Belgom Bartosz Bednorz, który nie raz zapunktował bezpośrednio z zagrywki. Skuteczny w ataku był również Łukasz Kaczmarek.

Kolejne sety były do siebie bardzo podobno, choć zmieniali się wykonawcy. W dalszej części meczu świetnie wpisywali się Konarski i Kwolek. Oprócz skutecznych, mocnych ataków nasi zawodnicy świetnie radzili sobie w bloku, którym zdobyli niezwykłą jak na mecze siatkówki liczbę punktów. Belgowie postawili twardsze warunki jedynie w ostatnim, czwartym secie, ale wygrana Polaków nie była w żaden sposób zagrożona.

Polska – Belgia 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17)

Polska: Konarski, Komenda, Kaczmarek, Szalpuk, Kłos, Fornal, Popiwczak, Bednorz, Huber, Janusz, Kochanowski, Kwolek

Belgia: Steuer, van Else, van de Velde, D'Heer, Cox, van Hoyweghen, Rotty Wing, Thys, Ribbens, Plaskie, Desmet, Kindt, Reggers, Brems

Na żywo

Polska - Belgia

Zapraszamy na relację na żywo z towarzyskiego spotkania Polska - Belgia! Start meczu o 20:30.

Poznaliśmy już składy obu drużyn, które wystąpią w dzisiejszym meczu. Czekamy na rozpoczęcie spotkania.

Polacy rozpoczną mecz w takim składzie: Komenda, Kaczmarek, Fornal, Bednorz, Kłos, Popiwczak

Gramy! Serwują Belgowie

1:2

Bednorz myli się w ataku, Belgowie wychodzą na prowadzenie

2:3

Bednorz poprawił się w kolejnej akcji, ale następna kończy się po dotknięciu siatki przez Kaczmarka

4:3

Najpierw dobry blok Polaków, a później Belgowie trafiają w siatkę i teraz Polska na prowadzeniu!

6:4

Piękny blok Polaków i nasz zespół powiększa prowadzenie!

10:4

Kolejna kontra Polaków, Kochanowski postanowił mocno zaatakować przechodzącą piłkę, bez rozegrania i to się opłaciło!

10:5

Pierwszy błąd Bednorza na zagrywce, ale zaliczka jest solidna.

12:5

Błędy Belgów w ataku, przewaga Polaków rośnie

14:6

Świetnie pracuje dziś polski blok! Tym razem punkt zdobywa Kłos

16:8

Teraz Kłos zabawił się w ataku, sprytnie mijając blok Belgów.

17:10

Punktowa zagrywka Coxa, ale przewaga oczywiście wciąż bezpieczna

19:11

Teraz technicznym zagraniem popisał się Kochanowski, który świetnie mija potrójny blok!

24:13

Blok Fornala i piłka setowa dla Polaków!

25:13

Koniec pierwszego seta! Ponownie Belgowie zatrzymani blokiem i Polacy wychodzą na prowadzenie w meczu

Zaczynamy drugiego seta!

2:0

I już świetny początek Polaków, skuteczny atak, na który Belgowie nie mają odpowiedzi

3:2

Polacy trzykrotnie blokowali atak Belgów, co w końcu przyniosło punkt! Rywale nie potrafili ominąć ściany stworzonej przez naszych zawodników

4:4

Desmet świetnie mija polski blok. Belgowie trzymają się blisko na tę chwilę

6:4

Punktowa zagrywka Bednorza!

7:4

Szczęśliwy as Bednorza! Piłka zatańczyła na siatce po jego zagrywce i spadła w pole Belgów.

11:6

Belgowie nie potrafią skończyć swojego ataku, co wykorzystują Polacy, skutecznie kontrując

13:6

Cox ratuje się odbiciem... nogą, ale kontra Polaków była bezlitosna!

13:7

Teraz atak Coxa z prawego skrzydła skuteczny

15:7

Świetna zagrywka Fornala i wciąż jest bardzo wysokie prowadzenie. Trener Belgów prosi o przerwę

16:7

Blok Polaków w tym meczu to maestria. Teraz punkt zdobywa Kłos

18:8

Kaczmarek świetnie z prawego skrzydła, a po chwili Karol Kłos zdobywa punkt zagrywką!

18:9

Belgowie mają ogromny problem, żeby przejść nasz blok, ale ostatecznie udało im się zdobyć punkt po blok-aucie po naszej stronie

20:9

Kontra Polaków po nieudanej kiwce Belgów i Kaczmarek zdobywa 20. punkt

20:11

Błąd Bednorza w ataku, ale Belgowie walczą tylko o zmniejszenie wymiaru kary w tym secie

25:14

Koniec seta! A jakże, ostatni punkt w 2. secie Polacy zdobyli blokiem. Belgowie całkowicie bezradni