Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Polki nie wykorzystały szansy w starciu z gigantem. Brazylia pokonała biało-czerwone w trzech setach

2022-06-02 22:44

Reprezentacja Polski nie była faworytem starcia z Brazylią w drugim meczu Ligi Narodów w siatkówce kobiet, ale biało-czerwone miały swoje szanse, aby wyrwać choćby punkt rywalkom. Wszystkie trzy partie były mocno "na styku", jednak w końcówkach setów to Canarinhos zachowywały zimną krew. Ostatecznie Polki nie wykorzystały szans i przegrały w trzech partiach.

Polska - Brazylia 0:3 (23:25, 21:25-, 22:25)

Polska: Alagierska, Kąkolewska, Witkowska, Górecka, Fedusio, Łukasik, Szczygłowska, Wołosz, Gryka, Grabka, Szlagowska, Wenerska, Różański, Stenzel

Brazylia: Duarte, Ana Carolina, Zalewski, Alexandre Costa, Barbosa, Menezens, Araujo, Viezel, Kisy Nascimento, Bergmann, Teixeira

Dla reprezentacji kobiet w siatkówce to nowy etap. Schedę po Jacku Nawrockim przejął Stefano Lavarini, który ma za zadanie wprowadzić Polskę do czołówki żeńskiej siatkówki. Początek pracy Włocha przypadł na rozgrywki Ligi Narodów, która będzie testem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Biało-czerwone zmagania na pierwszym turnieju zaczęły udanie, bo od zwycięstwa z Kanadą.

W drugim spotkaniu miały o wiele trudniejsze zadanie. Brazylia, choć w przebudowie, to jedna z najlepszych ekip na świecie. Mimo że Canarinhos były zdecydowanymi faworytkami, każdy set był bardzo zacięty. W pierwszej partii Polki prowadziły nawet 22:20, ale wówczas na zagrywkę weszła Karina i zaczęły się problemy biało-czerwonych. Ostatecznie set padł łupem Brazylijek.

Niemal identyczny scenariusz miał miejsce w drugim secie i też zakończył się na korzyść rywalek. Trzecia partia była już całkowicie pod kontrolą Canarinhos, ale pod koniec Polki się zbliżyły przeciwniczek. Jednak nie wykorzystały swojej szansy i musiały uznać wyższość Brazylijek.