Autor: Cyfrasport Polska - Dania RELACJA NA ŻYWO. Mistrzostwa Europy Polska - Dania WYNIK LIVE ONLINE siatkówka mecz Polska - Dania na żywo w Internecie dzisiaj

Grają siatkarze!

Polscy siatkarze męczyli się bardziej niż zakładano, ale wygrali z Danią w trzech setach. Prawdziwy pokaz siły w drugiej partii! [WYNIK]

2023-09-05 21:29

Polska - Dania WYNIK. Polscy siatkarze odnieśli czwarte zwycięstwo na mistrzostwach Europy! Wygrana 3:0 z Danią narodziła się w bólach, bo podopieczni Nikoli Grbicia fatalnie weszli w mecz i w pierwszym secie przegrywali już 12:17. Na szczęście końcówka należała do nich, do czego przyczyniła się m.in. rekordowa zagrywka Wilfredo Leona o prędkości 138 km/h. Po wyszarpanym zwycięstwie 25:23 nadszedł znakomity drugi set, wygrany 25:9. Wtedy Nikola Grbić zdecydował się na pewne zmiany i Duńczycy ponownie powalczyli, jednak ostatecznie przegrali w trzech setach.

Polska - Dania 3:0 (25:23, 25:9, 25:20)

Polska: Bednorz, Fornal, Huber, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Leon, Łomacz, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski

Dania: Andersen, Dahl, Hesselholt, Hjorth, Hoff, Jacobsen, Jensen, Kjaer, Larsen, Madsen, Mikelsons, Nielsen, Ostergaard, Uhrenholt

Już przed wtorkowym meczem było wiadomo, że Dania pożegna się z mistrzostwami Europy. Duńczycy przegrali wszystkie cztery poprzednie spotkania, choć w każdym z nim potrafili urwać rywalom seta. W Polsce nikt nie zakładał, że ta seria będzie podtrzymana po meczu z Biało-Czerwonymi, ale w pierwszym secie było naprawdę nerwowo. Polscy siatkarze fatalnie weszli w mecz i przegrywali 12:17, ale wtedy na zagrywce pojawił się Wilfredo Leon, który pomógł zbliżyć się do rywali. Ci pod presją zaczęli popełniać proste błędy i ostatecznie to Polska wygrała 25:23. Wypuszczona okazja do sprawienia sensacji najwyraźniej podłamała Duńczyków, którzy zupełnie nie istnieli w drugim secie. Od samego początku to podopieczni Nikoli Grbicia dyktowali warunki i rozbili rywali 25:9. Już w połowie tego seta doszło do pierwszej zmiany - Tomasz Fornal wszedł za Leona, a przed trzecią partią Serb dokończył wymianę skrzydeł.

Łukasz Kaczmarek zastąpił Bartosza Kurka, a Kamil Semeniuk zmienił Aleksandra Śliwkę. Te zmiany sprawiły, że trzeci set bardziej przypominał pierwszą partię, choć Polacy nie mieli aż tylu problemów z pierwszymi akcjami. Gra toczyła się w dużej mierze punkt za punkt, aż do stanu 21:20. Wtedy Dania nie wykorzystała piłki na remis, a Polacy poszli za ciosem i zdobyli cztery punkty z rzędu, zamykając spotkanie wynikiem 3:0. Dla Polski była to czwarta wygrana z rzędu za trzy punkty, która zapewniła jej awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Ostatni mecz w grupie już w środę z Czarnogórą, a poniżej znajdziesz naszą relację na żywo ze spotkania Polska - Dania:

Czy polscy siatkarze sięgną po mistrzostwo Europy?