Polska - Japonia, wynik 2:3. Polki przegrały na inaugurację MŚ siatkarek

2010-10-29 16:13

Dwa pierwsze wygrane sety, sporo szans na zwycięstwo w całym meczu, a na koniec... porażka 2:3. Nerwy i pech sprawiły, że Polska przegrała z Japonią na inaugurację mistrzostw świata siatkarek.

Biało-czerwone kapitalnie wytrzymały presję w pierwszym secie, którego końcówka grana była "na przewagi". Podopieczne Jerzeego Matlaka myliły się rzadziej niż niesione dopingiem kibiców Japonki.

Drugi set to zdecydowana przewaga Polek i pewna wygrana. Emocje wróciły w trzeciej partii.  Niestety, tym razem to Japonki okazały się bardziej odporne psychicznie.

Przeczytaj koniecznie: MŚ siatkarek. Aleksandra Jagieło: Marzy mi się medal

W czwartym secie biało-czerwone prowadziły już 22:19, ale kilka naszych prostych błędów w przyjęciu i ataku spowodowało, że Japonki wygrały tę część meczu 25:23.

W nerwowym tie-breaku Japonki znów miały nieco więcej szczęścia i ostatecznie wygrały ten emocjonujący mecz 3:2.

Jutro Polki grają mecz z Serbią, transmisja na żywo od 7.45 w Polsacie.