Liga Narodów: Kanadyjczycy postawili się Polakom, ale zostali obdarci ze złudzeń. Zwycięstwo w trzech setach

2021-06-15 19:44
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Po raz ósmy w tegorocznej edycji Ligi Narodów reprezentanci Polski mogli cieszyć się ze zwycięstwa. I co najważniejsze było to zwycięstwo za trzy punkty, ale w zasadzie innego scenariusza w rywalizacji z Kanadą być nie mogło. Zespół z Ameryki Północnej był jednak w stanie sprawić biało-czerwonym pewne problemy, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Ale mistrzowie świata i tak nie dali im żadnych nadziei.

Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Polska: Nowakowski, Muzaj, Komenda, Kurek, Leon, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Ślwika, Kochanowski, Zatorski, Fornal, Kłos, Huber

Kanada: Sanders, Perrin, Marshall, Hoag, Pereira, Maar, Blankenau, Sclater, Vandoorn, van Berkel, Vernon-Evans, Loeppky, Vigraas, Szwarc

We wtorek rozpoczęła się przedostatnia seria gier w Lidze Narodów 2021. Polacy przed jej rozpoczęciem byli w całkiem niezłej sytuacji, bo po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmowali drugie miejsce z siedmioma zwycięstwami na koncie. Biało-czerwoni byli jednak podrażnieni, bo przed trzema dniami dość gładko zostali ograni przez Brazylijczyków. We wtorek natomiast porażka nie wchodziła w grę.

Wieloletni kapitan reprezentacji Polski siatkarzy: Kamil Semeniuk powinien pojechać na igrzyska

Mistrzowie świata mierzyli się bowiem z Kanadą, a więc zespołem zdecydowanie gorszym od polskiego. Mimo tego rywale potrafili sprawić naszej drużynie trochę kłopotów. Widać było to zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. W premierowej partii to Kanadyjczycy prowadzili przez dłuższy czas i zmieniło się to dopiero pod koniec seta. Wówczas Polacy wzięli losy partii w swoje ręce i wygrali 25:22.

O jeden punkt więcej reprezentacja Kanady ugrała w drugim secie. Spowodowane było to w dużej mierze pomyłkami biało-czerwonych na zagrywce. Gdy te się skończyły w trzeciej partii, Kanada nie miała już nic do powiedzenia. Polacy od razu objęli bezpieczne prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie wygrali 25:19 i dopisali sobie trzy punkty do konta.

Na żywo

Polska - Kanada

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Kanada. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy. Polacy zmierzą się z Kanadą!

Po kolejnych trzech dniach przerwy do walki o punkty w tabeli powalczą reprezentanci biało-czerwonych. O ostatnim spotkaniu poprzedniej rundy spotkań Polacy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Brazylijczycy dość sprawnie rozprawili się z mistrzami świata i uzyskali przewagę w tabeli. Podopieczni Vitala Heynena są natomiast na drugim miejscu.

Dziś niemal na pewno powinni poprawić swój dorobek punktowy. Mistrzowie świata zmierzą się bowiem z jedną z najsłabszych ekip w całej Lidze Narodów. Reprezentacja Kanady jak dotychczas wygrała zaledwie dwa z dziewięciu spotkań, a z zespołami z czołówki przegrywała dość sromotnie. Na podobny przebieg liczymy również w najbliższych minutach.

Siatkarze powoli pojawiają się na placu gry. Za chwilę początek spotkania!

Zaczynamy!

0:2

As serwisowy Perrina. Dobry skrót Kanadyjczyka.

2:2

Mocna zagrywka Kubiaka i rywale przyjęli na drugą stronę. Z przechodzącej piłki skończył Leon.

3:5

Perrin obił ręce Nowakowskiego po ataku ze środka drugiej linii.

5:5

Obroniony atak ze środka i skuteczny Leon w kontrataku.

5:7

As serwisowy Hoaga.

7:8

Piłka po ataku Kurka poleciała na aut, ale wcześniej otarła ręce Kanadyjczyków.

8:10

Nie zdołał skończyć ataku Kochanowski. Vernon natomiast nie miał z tym problemów.

15:16

Z drugiej piłki uderzył Kubiak w kontrataku. Wcześniej fatalne zagranie Sandersa na drugą stronę siatki.

16:16

Nie trafił boisko Perrin w ataku.

17:16

As serwisowy Leona!

18:17

Kanadyjczycy podbili atak Kubiaka, ale piłka przechodziła na naszą stronę i Nowakowski zgasił ją nad siatką.

18:19

Bardzo złe rozegranie Polaków. Kurek musiał przebijać piłkę palcami. A Perrin pewnie obija blok.

20:19

Sędzia odgwizdał przełożenie ze strony Kanady.

21:20

Niewielki aut Perrina na zagrywce.

22:20

Świetny blok Polaków! Hoag zatrzymany!

23:20

Świetna zagrywka Kubiaka, a Leon kończy z przechodzącej!

24:21

Kubiak środek druga linia i piłki setowe dla Polski.

25:22

Koniec seta! Piotr Nowakowski zdobywa punkt po krótkiej.

Zaczynamy drugiego seta!

2:2

Piłka otarła się o taśmę, a następnie wyszła na aut po zagrywce Kochanowskiego.

4:4

Mocna zagrywka Leona i Kanadyjczycy musieli powtarzać atak. Hoag poradził sobie jednak na lewym skrzydle.

6:6

Vernon zwolnił rękę i oszukał Polaków.

8:6

Złe przyjęcie po stronie Kanady i rywale musieli oddać piłkę. Kurek spokojnie na pojedynczym bloku.

9:8

Długa akcja na korzyść Kanadyjczyków. A wszystko po błędzie Kurka, który trafił w siatkę.

13:11

Kolejna długa akcja i kolejna dla Kanady. Hoag bardzo mocno obił ręce Polaków.

14:12

Szwarc bardzo mocno na zagrywce, ale w siatkę.

16:14

Mocny atak Kurka z prawego skrzydła, Kanadyjczycy nie zdołali utrzymać piłki w grze.

16:16

Leon zablokowany. Miał przed sobą potrójny blok.

17:17

Polacy mieli kontrę po swojej stronie, ale Leon nie skończył ataku. Szwarc zdobywa punkt po uderzeniu z środka.

17:18

17:19

Kontratak Kanady i punkt Maara.

19:19

Pogubili się nieco Polacy w kontrataku, ale Kubiak przebijając palcami obił ręce rywali, co wykazał challenge.

20:19

21:19

Raz jeszcze as Leona!

22:19

Pomylił się Maar w ataku. Kanadyjczycy reklamowali dotknięcie siatki, ale challenge pokazał, że błędu nie było.

22:21

Kubiak zablokowany na lewym skrzydle.

23:21

Hoag w siatkę na zagrywce.

24:22

Spore problemy w przyjęciu mieli Polacy. Uratowali nas rywale, bo Maar nie trafił w boisku na kontrze. Mamy piłki setowe.

25:23

Koniec seta! Piłka wyszła na aut po bloku rywali.

Zaczynamy trzeciego seta!

2:0

As serwisowy Drzyzgi!

4:1

Bardzo mocno pomylił się Hoag w ataku. Szukał dłoni Polaków, ale piłka poszybowała daleko w aut.

7:4

Nie trafił Kurek na zagrywce.

10:5

Kochanowski kończy z przechodzącej piłki.

11:6

Kubiak kiwnął i piłka musnęła dłoń Vernona.

12:6

A teraz Kurek kończy z przechodzącej piłki!

12:9

Problemy w przyjęciu i Kurek nadział się na potrójny blok.

14:10

Dwukrotnie Kanadyjczycy podbijali atak Kurka. Punkt dał nam Szwarc, który popełnił błąd podwójnego odbicia.

16:12

Mocne uderzenie Kurka z prawego skrzydła.

16:14

As serwisowy Szwarca!

18:15

Aut po zagrywce Sandersa.

19:16

Piłka po rękach Kanadyjczyków po ataku Kurka.

19:18

Szwarc wykorzystał kontratak swojego zespołu.

20:18

Kubiak skutecznie ze środka drugiej linii.

21:18

Świetna obrona Polaków i Leon wybił piłkę po rękach przeciwników!

22:18

Jeszcze jedna kontra Polaków i tym razem Kurek kiwa tuż za blok.

23:18

Vernon zablokowany przez Leona!

24:18

Nowakowski w kontrataku z środka w linię boczną. Mamy piłki meczowe!

25:19

Koniec meczu! Bardzo długa akcja na zakończenie spotkania! Kończy ją Nowakowski.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE