Reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Liga Narodów: Kanadyjczycy postawili się Polakom, ale zostali obdarci ze złudzeń. Zwycięstwo w trzech setach

2021-06-15 19:44

Po raz ósmy w tegorocznej edycji Ligi Narodów reprezentanci Polski mogli cieszyć się ze zwycięstwa. I co najważniejsze było to zwycięstwo za trzy punkty, ale w zasadzie innego scenariusza w rywalizacji z Kanadą być nie mogło. Zespół z Ameryki Północnej był jednak w stanie sprawić biało-czerwonym pewne problemy, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Ale mistrzowie świata i tak nie dali im żadnych nadziei.

Polska - Kanada 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Polska: Nowakowski, Muzaj, Komenda, Kurek, Leon, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Ślwika, Kochanowski, Zatorski, Fornal, Kłos, Huber

Kanada: Sanders, Perrin, Marshall, Hoag, Pereira, Maar, Blankenau, Sclater, Vandoorn, van Berkel, Vernon-Evans, Loeppky, Vigraas, Szwarc

We wtorek rozpoczęła się przedostatnia seria gier w Lidze Narodów 2021. Polacy przed jej rozpoczęciem byli w całkiem niezłej sytuacji, bo po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmowali drugie miejsce z siedmioma zwycięstwami na koncie. Biało-czerwoni byli jednak podrażnieni, bo przed trzema dniami dość gładko zostali ograni przez Brazylijczyków. We wtorek natomiast porażka nie wchodziła w grę.

Wieloletni kapitan reprezentacji Polski siatkarzy: Kamil Semeniuk powinien pojechać na igrzyska

Mistrzowie świata mierzyli się bowiem z Kanadą, a więc zespołem zdecydowanie gorszym od polskiego. Mimo tego rywale potrafili sprawić naszej drużynie trochę kłopotów. Widać było to zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. W premierowej partii to Kanadyjczycy prowadzili przez dłuższy czas i zmieniło się to dopiero pod koniec seta. Wówczas Polacy wzięli losy partii w swoje ręce i wygrali 25:22.

O jeden punkt więcej reprezentacja Kanady ugrała w drugim secie. Spowodowane było to w dużej mierze pomyłkami biało-czerwonych na zagrywce. Gdy te się skończyły w trzeciej partii, Kanada nie miała już nic do powiedzenia. Polacy od razu objęli bezpieczne prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania. Ostatecznie wygrali 25:19 i dopisali sobie trzy punkty do konta.

Polska - Kanada

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Kanada. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Narodów siatkarzy. Polacy zmierzą się z Kanadą!

Po kolejnych trzech dniach przerwy do walki o punkty w tabeli powalczą reprezentanci biało-czerwonych. O ostatnim spotkaniu poprzedniej rundy spotkań Polacy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Brazylijczycy dość sprawnie rozprawili się z mistrzami świata i uzyskali przewagę w tabeli. Podopieczni Vitala Heynena są natomiast na drugim miejscu.

Dziś niemal na pewno powinni poprawić swój dorobek punktowy. Mistrzowie świata zmierzą się bowiem z jedną z najsłabszych ekip w całej Lidze Narodów. Reprezentacja Kanady jak dotychczas wygrała zaledwie dwa z dziewięciu spotkań, a z zespołami z czołówki przegrywała dość sromotnie. Na podobny przebieg liczymy również w najbliższych minutach.

Siatkarze powoli pojawiają się na placu gry. Za chwilę początek spotkania!

Zaczynamy!

0:2

As serwisowy Perrina. Dobry skrót Kanadyjczyka.

2:2

Mocna zagrywka Kubiaka i rywale przyjęli na drugą stronę. Z przechodzącej piłki skończył Leon.

3:5

Perrin obił ręce Nowakowskiego po ataku ze środka drugiej linii.

5:5

Obroniony atak ze środka i skuteczny Leon w kontrataku.

5:7

As serwisowy Hoaga.

7:8

Piłka po ataku Kurka poleciała na aut, ale wcześniej otarła ręce Kanadyjczyków.

8:10

Nie zdołał skończyć ataku Kochanowski. Vernon natomiast nie miał z tym problemów.

15:16

Z drugiej piłki uderzył Kubiak w kontrataku. Wcześniej fatalne zagranie Sandersa na drugą stronę siatki.

16:16

Nie trafił boisko Perrin w ataku.

17:16

As serwisowy Leona!

18:17

Kanadyjczycy podbili atak Kubiaka, ale piłka przechodziła na naszą stronę i Nowakowski zgasił ją nad siatką.

18:19

Bardzo złe rozegranie Polaków. Kurek musiał przebijać piłkę palcami. A Perrin pewnie obija blok.

20:19

Sędzia odgwizdał przełożenie ze strony Kanady.

21:20

Niewielki aut Perrina na zagrywce.

22:20

Świetny blok Polaków! Hoag zatrzymany!

23:20

Świetna zagrywka Kubiaka, a Leon kończy z przechodzącej!

24:21

Kubiak środek druga linia i piłki setowe dla Polski.

25:22

Koniec seta! Piotr Nowakowski zdobywa punkt po krótkiej.

Zaczynamy drugiego seta!

2:2

Piłka otarła się o taśmę, a następnie wyszła na aut po zagrywce Kochanowskiego.

4:4

Mocna zagrywka Leona i Kanadyjczycy musieli powtarzać atak. Hoag poradził sobie jednak na lewym skrzydle.

6:6

Vernon zwolnił rękę i oszukał Polaków.

8:6

Złe przyjęcie po stronie Kanady i rywale musieli oddać piłkę. Kurek spokojnie na pojedynczym bloku.

9:8

Długa akcja na korzyść Kanadyjczyków. A wszystko po błędzie Kurka, który trafił w siatkę.

13:11

Kolejna długa akcja i kolejna dla Kanady. Hoag bardzo mocno obił ręce Polaków.

14:12

Szwarc bardzo mocno na zagrywce, ale w siatkę.

16:14

Mocny atak Kurka z prawego skrzydła, Kanadyjczycy nie zdołali utrzymać piłki w grze.

16:16

Leon zablokowany. Miał przed sobą potrójny blok.

17:17

Polacy mieli kontrę po swojej stronie, ale Leon nie skończył ataku. Szwarc zdobywa punkt po uderzeniu z środka.

17:18

17:19

Kontratak Kanady i punkt Maara.

19:19

Pogubili się nieco Polacy w kontrataku, ale Kubiak przebijając palcami obił ręce rywali, co wykazał challenge.

20:19

21:19

Raz jeszcze as Leona!

22:19

Pomylił się Maar w ataku. Kanadyjczycy reklamowali dotknięcie siatki, ale challenge pokazał, że błędu nie było.

22:21

Kubiak zablokowany na lewym skrzydle.

23:21

Hoag w siatkę na zagrywce.

24:22

Spore problemy w przyjęciu mieli Polacy. Uratowali nas rywale, bo Maar nie trafił w boisku na kontrze. Mamy piłki setowe.

25:23

Koniec seta! Piłka wyszła na aut po bloku rywali.

Zaczynamy trzeciego seta!

2:0

As serwisowy Drzyzgi!

4:1

Bardzo mocno pomylił się Hoag w ataku. Szukał dłoni Polaków, ale piłka poszybowała daleko w aut.

7:4

Nie trafił Kurek na zagrywce.

10:5

Kochanowski kończy z przechodzącej piłki.

11:6

Kubiak kiwnął i piłka musnęła dłoń Vernona.

12:6

A teraz Kurek kończy z przechodzącej piłki!

12:9

Problemy w przyjęciu i Kurek nadział się na potrójny blok.

14:10

Dwukrotnie Kanadyjczycy podbijali atak Kurka. Punkt dał nam Szwarc, który popełnił błąd podwójnego odbicia.

16:12

Mocne uderzenie Kurka z prawego skrzydła.

16:14

As serwisowy Szwarca!

18:15

Aut po zagrywce Sandersa.

19:16

Piłka po rękach Kanadyjczyków po ataku Kurka.

19:18

Szwarc wykorzystał kontratak swojego zespołu.

20:18

Kubiak skutecznie ze środka drugiej linii.

21:18

Świetna obrona Polaków i Leon wybił piłkę po rękach przeciwników!

22:18

Jeszcze jedna kontra Polaków i tym razem Kurek kiwa tuż za blok.

23:18

Vernon zablokowany przez Leona!

24:18

Nowakowski w kontrataku z środka w linię boczną. Mamy piłki meczowe!

25:19

Koniec meczu! Bardzo długa akcja na zakończenie spotkania! Kończy ją Nowakowski.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.